Morderca Andrzeja Zauchy pracuje dla TVP. Jest scenarzystą popularnego serialu

847

Pomimo tego, że zabił Andrzeja Zauchę i swoją żonę Zuzannę Leśniak za to, że zdradzała go z wokalistą i trafił na wiele lat do więzienia, dziś jest wziętym scenarzystą. Yves Goulais tworzy dla Telewizji Polskiej.

Morderca Andrzeja Zauchy pracuje dla TVP. Jest scenarzystą popularnego serialu
Yves Goulais (YouTube)

Od zdarzenia minęło niemal 30 lat. Yves Goulais zastrzelił Andrzeja Zauchę i śmiertelnie ranił swoją żonę Zuzannę Leśniak, która miała romans z piosenkarzem. Został skazany na 15 lat więzienia. Wyszedł przed czasem, zmienił imię i nazwisko. Dziś jest wziętym scenarzystą w Telewizji Polskiej.

Nie chciał zabić

W rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że żałuje swojego czynu. Był to jedyny wywiad, jakiego udzielił po opuszczeniu więzienia.

Chciałbym cofnąć czas i zmienić to, co się stało. Dopiero niedawno zrozumiałem, że ja, normalny człowiek, jeżdżący do szpitali z pomocą charytatywną, nagle stałem się potworem. Potem czułem się winny i pobyt w więzieniu mnie uratował - powiedział.

Po wyjściu z więzienia postanowił zmienić dane personalne. Zaczął pisać scenariusze. Przez jakiś czas współpracował ze stacją TVN przy serialu "Kryminalni". Później szukał swojego miejsca. Dwa lata temu Prezes TVP zaprosił go do współpracy. Dziś Goulais jest scenarzystą popularnego serialu „Leśniczówka”.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić