o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Zabójcy Zyty szukali przez 27 lat. Zeznania żony mordercy łamią serce

50
Podziel się

Zyta została zamordowana w Wielkanoc 1994 roku. Dopiero po 27 latach od tragicznego zdarzenia sprawca stanął przed sądem. Żona Waldemara B. nie miała pojęcia o jego mrocznej tajemnicy.

Zabójcy Zyty szukali przez 27 lat. Zeznania żony mordercy łamią serce
Zyta Michalska zmarła w wieku 20 lat. (Policja)
bELabLGZ

Zyta Michalska po wielkanocnym śniadaniu w 1994 roku wyszła na spacer do lasu w Mikuszewie (woj. wielkopolskie). 20-latka jednak nigdy nie wróciła do domu. Jej śmierć przez 27 lat była owiana tajemnicą.

Ciało młodej kobiety znaleziono w lesie. Miała zsunięte ubrania. Sekcja zwłok wykazała, że udusiła się ściółką leśną, która dostała się jej do gardła, gdy oprawca po dotkliwym pobiciu ciągnął ją półprzytomną po ziemi.

bELabLHb

Sprawa trafiła do archiwum x. Jednak technologia po latach poszła do przodu na tyle, by móc jeszcze raz przebadać dowody. DNA wskazało na Waldemara B., który mieszkał z rodziną w pobliskiej wsi. W grudniu ubiegłego roku został zatrzymany i postawiono mu zarzuty.

Przyznał się do winy. Zdemaskowanie miało przynieść mu w końcu spokój. Sprawa jest w toku, a przed sądem stanęła jego żona, Dorota B., z którą ślub wziął 23 lata temu. Poznać się mieli kilka miesięcy po dokonaniu zbrodni. Kobieta myślała do tej pory, że zna męża na wylot. Dopiero w grudniu zdała sobie sprawę z tego, jak bardzo się myliła. Owocem miłości tej pary są dwie córki - jedna ma 19, druga 16 lat.

Nigdy nie był agresywny. Ani w stosunku do mnie, ani wobec dzieci - mówiła Dorota B. w sądzie, cytowana przez "Fakt".
bELabLHh
To on utrzymywał rodzinę, bo ja nie pracowałam, dbał o nas.

Mówiła żona oskarżonego. Zatrzymanie męża w grudniu ubiegłego roku było dla niej szokiem.

Nie znałam sprawy zabójstwa Zyty Michalskiej. Nie mogę uwierzyć, że mąż to zrobił - mówiła żona Waldemara B.
bELabLHi

Kobieta i jej córki nie chcą zrywać kontaktu z Waldemarem B. Jak podaje "Fakt", mają regularnie pisać do siebie listy.

Zobacz także: Idziesz na komunię lub wesele? Przygotuj się na kontrolę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELabLHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Ret
6 miesięcy temu
I pewnie jak zwykle nazwisko sprawcy jest już w pierwszym tomie akt...
Zarka
6 miesięcy temu
Widać, że jednak zabolało
racja
6 miesięcy temu
nie daje tu juz komentarzy bo mnie wyrzucaja za prawde tak sobie cenzurujcie po swojemu bo wam nie zaplaca kmiecie a pozniej wasze dzieciaczki bedz robily za miske ryzu jak mowi premier
bELabLHD
Sidematic
6 miesięcy temu
Jak dla mnie jesteście śmieszni. Dostajecie amoku nienawiści wobec gościa, który 27 lat temu zamordował jedną osobę ale wielbicie gnoja, który doprowadził do śmierci ponad 100 tys Polaków w ciągu ostatniego roku. Jeden typ zabił tyle Polaków co wszystkie bojówki UPA i nikogo to nie rusza. Oczywiście mówię o premierze Morawieckim.
Kicia
6 miesięcy temu
Niech się dziewice nie udają w tajne miejsca na randki jeśli nie chcą stracić cnoty. Żadnemu ładnemu i miłemu oraz niemiłemu chłopakowi nie wolno ufać. On sam sobie nie ufa. Niech się uczą fizyki: Dwa ciała im bliżej siebie są tym większe jest przyciąganie. Jeśli to będzie pociąg wjeżdżający na stację i osoba ludzka stojąca na peronie w odległości 1 metra od toru- to siła przyciągania wynosi 6 DYN. Pociąg (tak miły do podróży) wciągnie dziewczę i każdą osobę kruchą. Podobnie niebezpieczny jest facet na randce. Taka piękna dziewczyna, taka młoda tak fatalnie sąsiadowi zaufała. Zrobiła co chciała, bo amok. Poszła się z nim spotkać, to pewne. We Francji obecnie jest zakaz bycia pięknie ubraną, mieć biżuterię i co najważniejsze - przechodząc czy mijając się, gdziekolwiek absolutnie nie wolno patrzeć prosto w oczy komuś- bo to prowokacja. Nigdzie, w pociągu czy autobusie też nie.
Oriana
6 miesięcy temu
Pewne sprawy się NIGDY NIE PRZEDAWNIAJĄ. Technologia idzie coraz bardziej do przodu... Stszeszcie się i bujcie, zabujcy! Jestem za karą śmierci dla morderców!
Obserwator
6 miesięcy temu
Żona i córki też muszą mieć instynkt mordercy (córki też geny!) skoro trzymają z mordercą, wiedząc o jego okrutnej zbrodni. Oby nikomu nie zdarzyło się znaleźć w ich pobliżu.
Psychoterapeu...
6 miesięcy temu
Bo ludzie mają sprane głowy filmami, oraz grami komputerowymi nie tylko młodzi lecz też starzy, mało osób realnie potrafi myśleć o takich rzeczach jak nie jest prawnikiem/policjantem. W świadomości pokutuje, że morderca nie może być miły, że to totalny psychol z schozofrenią itp. a często to normalni ludzie, którzy zabili bo mieli z kimś zatarg i w niekonwencjonalny sposób rozwiązali spór, lub mają fascynację zbrodnią ( bardzo częste wbrew pozorom ) czasami zdarza się że mordercy to ludzie chorzy psychicznie, ale w 90% przypadków po prostu są to źli ludzie. Lecz nie każdy musi być totalnie zły do wszystkich, czasem miał tylko jednego "swojego wroga" do rodziny może być jednocześnie bardzo dobry, co nie zmienia faktu że nadal jest zły, lecz ludziom to się nie mieści w głowach bo nie mają wiedzy.
Edek
6 miesięcy temu
Chodził do kościoła i był wzorowym mężem jak wszyscy oprawcy którzy mieli coś za uszami
Polak
6 miesięcy temu
W Chinach dałby narządy i niech idzie sobie do domu jak umie bez nich, a nie trzeba zbrodniarza utrzymywać i to z podatków rodziny ofiary. W lewackiej Unii sierota z podatków utrzymuje zabójcę rodzica.
Kok
6 miesięcy temu
Ja bym nie chciała go znac
Goldengecko
6 miesięcy temu
To coś jak ci Wielcy Katolicy w Polsce a za plecami????
Ridick
6 miesięcy temu
Żeby się za kilka lat on nie okazał takim Komendą.
bELabLHv
historyk
6 miesięcy temu
Taki był miły człowiek! Kochał żonę i dzieci. Nazywał się Heinrich Himmler...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić