Morderstwo pod Paryżem. Trwa wielka akcja policji

78

Francuski rząd rozpoczął śledztwo w sprawie zabójstwa nauczyciela historii, któremu 18-letni Czeczen obciął głowę w Conflans-Saint-Honorine w piątek. Trwa obecnie ponad 80 policyjnych dochodzeń. Służby przeprowadzają naloty na grupy muzułmanów, wśród których są podejrzani.

Morderstwo pod Paryżem. Trwa wielka akcja policji
Morderstwo pod Paryżem. Trwa wielka akcja policji (Getty Images)

80 dochodzeń, w sprawie głośnego zabójstwa nauczyciela historii pod Paryżem, trwa. Policja ma na celowniku muzułmańskich ekstremistów, a także duchownych o niezwykle radykalnym światopoglądzie, informuje "The Guardian".

Wielu z nich jest aktywnych w internecie, a ich działalność charakteryzuje nawoływanie do radykalnych postaw. W ten sposób duchowni przyczyniają się do szerzenia w sieci nienawiści.

Francuska policja obserwuje także około 50 stowarzyszeń i innych podmiotów, które prowadzone są przez muzułmańską społeczność. Jak przekazuje szef francuskiego MSW, cytowany przez "The Guardian", część z nich wkrótce najpewniej "zostanie rozwiązana".

Policja ma listę cudzoziemców, którzy mieszkają we Francji i identyfikują się jako religijna grupa społeczna. Są obserwowani przez służby, a wkrótce może dojść do deportacji części z nich. Łącznie chodzi o 213 osób.

Nie wiadomo, kto jeszcze może być odpowiedzialny za zabójstwo 47-letniego nauczyciela, oprócz 18-latka, młodego Czeczena Abdullakha Anzorova, który został zabity przez policję tuż po tym, gdy dokonał egzekucji. Jak podejrzewa policja, Czeczen nie działał w pojedynkę, ale w porozumieniu z innymi osobami.

Policja podejrzewa Anti-Islamophobia Collective. Ponoć ojciec 18-letniego mordercy, na jednym z filmów, w którego posiadaniu są służby, krzyczał wspomnianą nazwę kolektywu. Miało to miejsce podczas spotkania, w trakcie którego wzywano do zwolnienia Samuela Paty'ego.

Niedawno prezydent Francji Emanuel Macron przyjął do Pałacu Elizejskiego rodzinę zmarłego 47-letniego nauczyciela. Zapewnił ich o swoim wsparciu, a także złożył im kondolencje.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić