o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Morderstwo pod Paryżem. Trwa wielka akcja policji

58
Podziel się

Francuski rząd rozpoczął śledztwo w sprawie zabójstwa nauczyciela historii, któremu 18-letni Czeczen obciął głowę w Conflans-Saint-Honorine w piątek. Trwa obecnie ponad 80 policyjnych dochodzeń. Służby przeprowadzają naloty na grupy muzułmanów, wśród których są podejrzani.

Morderstwo pod Paryżem. Trwa wielka akcja policji
Morderstwo pod Paryżem. Trwa wielka akcja policji (Getty Images)
bDnexltx

80 dochodzeń, w sprawie głośnego zabójstwa nauczyciela historii pod Paryżem, trwa. Policja ma na celowniku muzułmańskich ekstremistów, a także duchownych o niezwykle radykalnym światopoglądzie, informuje "The Guardian".

Wielu z nich jest aktywnych w internecie, a ich działalność charakteryzuje nawoływanie do radykalnych postaw. W ten sposób duchowni przyczyniają się do szerzenia w sieci nienawiści.

bDnexltz

Francuska policja obserwuje także około 50 stowarzyszeń i innych podmiotów, które prowadzone są przez muzułmańską społeczność. Jak przekazuje szef francuskiego MSW, cytowany przez "The Guardian", część z nich wkrótce najpewniej "zostanie rozwiązana".

Policja ma listę cudzoziemców, którzy mieszkają we Francji i identyfikują się jako religijna grupa społeczna. Są obserwowani przez służby, a wkrótce może dojść do deportacji części z nich. Łącznie chodzi o 213 osób.

Nie wiadomo, kto jeszcze może być odpowiedzialny za zabójstwo 47-letniego nauczyciela, oprócz 18-latka, młodego Czeczena Abdullakha Anzorova, który został zabity przez policję tuż po tym, gdy dokonał egzekucji. Jak podejrzewa policja, Czeczen nie działał w pojedynkę, ale w porozumieniu z innymi osobami.

bDnexltF

Policja podejrzewa Anti-Islamophobia Collective. Ponoć ojciec 18-letniego mordercy, na jednym z filmów, w którego posiadaniu są służby, krzyczał wspomnianą nazwę kolektywu. Miało to miejsce podczas spotkania, w trakcie którego wzywano do zwolnienia Samuela Paty'ego.

Niedawno prezydent Francji Emanuel Macron przyjął do Pałacu Elizejskiego rodzinę zmarłego 47-letniego nauczyciela. Zapewnił ich o swoim wsparciu, a także złożył im kondolencje.

bDnexlua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
andrzejm
miesiąc temu
A wystarczyło nie przyjąć tych Czeczenów na swój teren, tak jak to zrobiła Polska za rządów PISu.
Marek
miesiąc temu
Musieliby wydalic 80% spoleczenstwa :-)))
Naiwny
miesiąc temu
Aż! 213 osób chcą wydalić???!!! Łał.
bDnexlub
miś
miesiąc temu
Litujecie się nad "biednymi prześladowanymi" i macie za swoje. Przypomnę tylko dwóch autorów bomb na Maratonie Bostońskim Dżochara i Tamerlana Carnajewów (narodowość czeczeńsko-awerska) którzy zamordowali kilkanaście niewinnych osoób i zdruzgotali życie setkom innych. Teraz Francja. A my nazywamy ronda w stolicy imoionami bandytów.
bolo
miesiąc temu
ale co tu komentować :(:( tego dalej ludzie nie widzicie ???
Najnowsze komentarze (58)
NS..
miesiąc temu
W drugim i trzecim pokoleniu się radykalizują.Eksperymentują na muzułmanach a III Rzeszy i tak nie przebiją
polak
miesiąc temu
podobnie w polsce kler szerzy nienawiść
finansowanie
miesiąc temu
A może ich odciąć od finansowania przez EU i utrzymywania, tej armii alelacha, przez podatników europejskich?
jak dzieci
miesiąc temu
Oni ucinają głowy, a francuzi grożą im rozwiązaniem "stowarzyszenia" :))))))
Gucio
miesiąc temu
No to chłopcy mają sukces jak w banku Wydalą 200 osób a ilu radykalnych muzułmanów mieszka we Francji? Setki tysięcy? Milion?
zgroza
miesiąc temu
Kiedy w koncu politycy (sic!) zrozumieja, ze Islam to smiertelne zagrozenie dla cywilizacji zachodniej? Ci ludzie sa zindoktrynowani doszczetnie, a zycie tzw. "niewiernych" dla nich to mniej niz zycie robaka. Tak jest nawet napisane w Koranie. Czy tych islamskich bzdur nikt nie czyta i nie wyciaga wnioskow? Niewiarygodne, jak ludzie sami sobie gotuja ten los... Wiecie, tolerancja musi dzialac w dwie strony. Jesli dziala tylko w jedna, wczesniej, czy pozniej, strona tolerancyjna zostanie brutalnie wyeliminowana przez strone nietolerancyjna. Czy to tak trudno zrozumiec?
real.
miesiąc temu
w Polsce były kiedyś gangi czeczeńskie, ale przegrały z gangami polskimi i musiały się zwijać. widać na zachodzie łatwiej.
AAA
miesiąc temu
BRAWO
bDnexltT
2222
miesiąc temu
"Naiwny 24 godz. temu Aż! 213 osób chcą wydalić???!!! Łał." no nie to rasizm i beak praworządności.
Janek
miesiąc temu
Francja nie przegrala tej wojny bo ma sensownie dzialajace sluzby specjalne , profesjonalne nie takie jak w Szwecji czy gdzie indziej. Wojna trwa .Raczej nie patyczkuja sie z terrorystami, problem leży w tym iz dawno temu pazernosc na tanią sile roboczą spowodowała niekontrolowany naplyw roznych grup obcych kulturowo teraz to problem bo jest ich miliony.Gospodarka kwitła ale trzeba teraz placic słono znacznym pogorszeniem bezpieczenstwa wewnętrznego.Chytry płaci podwójnie.Dobrze iz w Polsce nie mamy tego problemu.
asd
miesiąc temu
Podobno policja uzbrojona w kredki maszynowe zajęła wszystkie strategiczne chodniki i zdecydowana jest w razie czego korować je do upadłego.
Abdul
miesiąc temu
Bravo Francuzka POLICJA👍Obserwują dalej Bravo👍
Podroznik
miesiąc temu
Hehehe ściema Pod publikę a co zapuszcza się w końcu do dzielnic do których boją się wchodzić na co dzień
Uchodźca
miesiąc temu
Unio Europejska ratuj nas, uchodźców przed rasistowskimi działaniami policji francuskiej !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić