Otrucie Nawalnego. Rosja oskarżona wprost. Będą sankcje Niemiec i Francji

340

Francja i Niemcy nakładają sankcje na Rosję za otrucie Nawalnego. Dołączy do nich też najprawdopodobniej Wielka Brytania. Kolejne kraje zastanawiają się nad sankcjami, jeśli nastawienie Rosji do wyjaśnienia sprawy się nie zmieni.

Otrucie Nawalnego. Rosja oskarżona wprost. Będą sankcje Niemiec i Francji
Aleksiej Nawalny razem z żoną Julią. (Instagram)

Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec podjęli decyzję. Wydali w środę wspólne oświadczenie, w którym nawołują swoich partnerów do poniesienia przez Rosję konsekwencji za otrucie Nawalnego.

Uważamy, że nie ma innego wiarygodnego wytłumaczenia zatrucia Nawalnego niż zaangażowanie i odpowiedzialność Rosji - czytamy w oświadczeniu

Głos zabrał również minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Dominic Raab powiedział, że Wielka Brytania będzie współpracować ze swoimi międzynarodowymi partnerami, aby zastosować takie sankcje.

Wielka Brytania stoi ramię w ramię z naszymi niemieckimi i francuskimi partnerami w naszej odpowiedzi na odrażające zatrucie Aleksieja Nawalnego - miał powiedzieć cytując CNN

Rosja wciąż utrzymuje, że nie ma z otruciem nic wspólnego. Kreml nie wszczął też śledztwa w sprawie, choć środka bojowego o nazwie nowiczok, którym otruto Nawalnego, nie może być w posiadaniu osoby prywatnej.

Mieszkanie Nawalnego w Rosji wraz z jego kontami bankowymi zostały zajęte. Opozycjonista Kremla utrzymuje jednak, że do ojczyzny ma zamiar powrócić jak najszybciej.

Zobacz także: Czeka nas zapaść służby zdrowia?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić