KW| 

Mówi, że koronawirus to "bzdura". Pracownica służby zdrowia wywołała burzę

9

Louise Hampton, która pracuje w brytyjskiej służbie zdrowia, powiedziała, że podczas epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii nie robiła niczego, a i tak otrzymała certyfikat, który miał być podziękowaniem za jej wysiłki.

Mówi, że koronawirus to "bzdura". Pracownica służby zdrowia wywołała burzę
(Facebook)

W nagraniu opublikowanym na Facebooku Louise chwali się swoim certyfikatem, który uzyskała za "walkę z koronawirusem". Kobieta jednak nic sobie z tego nie robi. Na krótkim filmiku przyznaje, że jest pracownikiem NHS (National Health Service). Pokazuje nawet swój identyfikator.

Pracowniczka NHS twierdzi, że koronawirus to bzdura

"Jestem prawdziwym pracownikiem NHS i najwyraźniej pracowałam bardzo ciężko podczas pandemii" - stwierdziła. Dodała, że ich "usługi nie działały". Tam, gdzie pracuje, "nikt nie dostawał żadnych telefonów i zgłoszeń". "COVID to masa bzdur, mój certyfikat również jest bzdurą".

Nie klaskałam dla NHS, nie klaskałam dla siebie. Dlaczego miałabym klaskać dla siebie skoro zrobiłam wszystko - ironicznie stwierdza pracowniczka NHS.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Care UK jest brytyjską firmą, która zapewnia opiekę zdrowotną i socjalną. Zarząd zobaczył nagranie Louise i zdecydował się odpowiedzieć. "Jesteśmy świadomi istnienia tego filmu, który uważamy za nie na miejscu [...]. Możemy potwierdzić, że rozpoczęło się dochodzenie ws. tej osoby".

Nasze centra obsługi telefonicznej były w rzeczywistości wyjątkowo obciążone, obsłużyły 400% więcej połączeń niż zwykle. Nasze zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem i oddaniem [...]. Podziękowaliśmy im za wysiłek, jaki podjęli - oświadczyło Care UK.

W międzyczasie na profilu na Facebooku Louise pojawiają się kolejne posty. Pracowniczka NHS przyznała również, że "otrzymała wiele wsparcia od ludzi - włącznie z tymi, którzy pracują w NHS". Dostała również kilka nieprzyjemnych wiadomości. To jednak nie odstrasza Louise. Kobieta zapewniła, że będzie "dalej mówić prawdę".

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić