Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Mówili, że spalił Koran. Makabryczny lincz chorego psychicznie

86
Podziel się:

Dramatyczne wydarzenia w Pakistanie. Wzburzony tłum ukamienował chorego psychicznie mężczyznę. Był oskarżany o spalenie Koranu. Premier Pakistanu Imran Khan zapowiedział surowe kary dla sprawców zabójstwa.

Mówili, że spalił Koran. Makabryczny lincz chorego psychicznie
Tłum w Pakistanie ukamienował chorego psychicznie mężczyznę (YouTube)

Wzburzony tłum we wsi na wschodzie Pakistanu ukamienował chorego psychicznie mężczyznę. Jak poinformowała policja, miał być oskarżony o spalenie Koranu. Po brutalnym samosądzie aresztowano około 80 osób. Premier Pakistanu Imran Khan zapowiedział, że wszyscy winni zostaną surowo ukarani.

Jak zeznaje opiekun meczetu we wsi w prowincji Pendżab, w sobotę wieczorem zauważył unoszący się ze świątyni dym. Na miejscu miał zostać spalony Koran. Mężczyzna, który zniszczył świętą muzułmańską księgę zamierzał zniszczyć także kolejne egzemplarze.

Wzburzony tłum wiernych rzucił się na 41-latka, który miał spalić Koran. Został ukamienowany, a jego ciało, sprawcy brutalnego zabójstwa powiesili na drzewie. Policja zaznacza, że na miejscu byli obecni funkcjonariusze. Starali się powstrzymać samosąd, ale również zostali zaatakowani kamieniami przez tłum. Jeden z policjantów został ciężko ranny.

Władze Pakistanu reagują na brutalne ukamienowanie

Ofiara ukamienowania została zidentyfikowana jako mieszkający w pobliskiej wsi 41-letni Mushtaq Ahmed. Według rodziny zmarłego był chory psychicznie, a jego stan pogarszał się od 10-15 lat. Władze Pakistanu zareagowały na brutalną śmierć mężczyzny:

Kto może usprawiedliwiać barbarzyńskie ukamienowanie chorego psychicznie człowieka? (...) Zabijanie ludzi w oparciu o własną interpretację religii nie jest religią mojego proroka - mówił w telewizyjnym wystąpieniu pełnomocnik pakistańskiego premiera ds. zgody religijnej Tahir Ashrafi, cytowany przez PAP.

Policja zatrzymała około 80 osób, jednak jak podają władze, w ukamienowaniu mogło brać udział nawet 300 mieszkańców wioski. Premier Pakistanu zapewnia: - Mamy zerową tolerancję dla tych, którzy biorą prawo w swoje ręce, lincze będą traktowane z pełną surowością - napisał w niedzielę na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Cywilizowany
5 miesięcy temu
Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją Europy oraz powrotu do czasów NSDAP i inkwizycji.
Mario1976
6 miesięcy temu
Wincej uchodźców! Wincej! Niemcy już czekają na was!
PePe
6 miesięcy temu
wiecie juz dlaczego w Europie nie ma atakow na islam? zadnych, nawet slownych w mediach. a jak byly to wiemy jak sie skonczyly. co innego chrzescijanstwo, tych wolno atakowac, mieszac z blotem w najgorszy sposob i to jest wolnosc slowa.
Frederico Mus...
6 miesięcy temu
To samo powinno spotykać wszystkich Polaków którzy bezczeszczą chrześcijańską religie i nawołują do odchodzenia od wiary lub niszczą to co jest chrześcijańskie i jest częścią kultu religijnego
kloss88
6 miesięcy temu
Takich kozich synow jest w Europie tysiace , Szatanowa chcial ich miec tez w Polsce
Spięty
6 miesięcy temu
co za chore łby niech ktoś mi udowodni, że religia i wiara jest dobra
no pid
6 miesięcy temu
jeszcze jaki czas i będzie tak u nas
fff
6 miesięcy temu
dlatego multikulto w Europie jest bardzo zlym pomyslem... nigdy nas nie zaakceptuja..
takbywa
6 miesięcy temu
ta, to dlatego nienawistny tłum tak łatwo atakuje chrześcijan, bo chrześcijanie nie zabijają, ale żeby wyrazić swój brak akceptacji względem zachowań fanatycznych wyznawców IS lub IZ boją się bo są terroryzowani albo atakami fizycznymi albo oskarżeniami o antysemi.
Przerażona
6 miesięcy temu
Odebrać życie człowiekowi z powodu jakiejś książki...
aAA,
6 miesięcy temu
Całe szczęście że MON powołuje nowy wydział do walki z cyberatakami(na efekt)-Będą walczyć z opłacanymi wrogami Polaków którzy działają na forach internetowych i generalnie w internecie. Regularnie na różnych forach wypisują podobne bzdety (atakują -oczerniają,obrzydzają to że jest się Polakiem atakują katolików np,,katolikach,,-np,ktoś dokonał ciężkiego przestępstwa -wpisują,,katolik lub 100% to był Polak itp.To są działania nastawione na pewien spodziewany efekt(np,obniżanie morale w narodzie) .Te wpisy pochodzą często z innej części świata- a skąd ? -proszę się domyśleć..
Hmm
6 miesięcy temu
Około 300 ? A ilu jest już w Europie ? Szkoda że Niemcy i Francja nie mają swojego PiS …
Petern
6 miesięcy temu
A totalna z uporem maniaka chce wypełnić obietnicę złożoną angeli i sprowadzić ich do polski .
Bat Chłopski
6 miesięcy temu
Nie ma komentarzy Ochojskiej , Jachiry , Kurdej , Tuska i tego z niebieską reklamówką ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić