Możliwe nowe obostrzenia. Rząd zamknie granice?

84

Pandemia koronawirusa znów przybiera na sile. W ostatnich dniach notowana jest tendencja wzrostowa, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że mogą zostać wprowadzone nowe obostrzenia. Rząd rozważa zamknięcie granic.

Możliwe nowe obostrzenia. Rząd zamknie granice?
Kontrole na granicy (WP, Mateusz Madejski)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport dot. koronawirusa. Ostatniej doby przybyło aż 8510 nowych przypadków zakażenia. W piątek zmarły 254 osoby.

Od kilku dni notowany jest wzrost liczby zakażeń. Przedstawiciele rządu zapowiadają, że niewykluczone jest przywrócenie części obostrzeń. Pojawić się mogą także nowe. Jednym z nich jest zamknięcie granic.

Zamknięcie granic? Rząd będzie toczył rozmowy

W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu - powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem ZET.

Już teraz osoby podróżujące transportem publicznym muszą posiadać negatywny wynik testu. Trwają prace, aby wprowadzić to również w przypadku transportu prywatnego, co zaznaczył minister zdrowia.

Na zamknięcie granic zdecydowało się już kilka państw. Słowacja przywróciła kontrole graniczne, a wjeżdżający do tego kraju muszą poddać się kwarantannie. Niemcy zamknęli granice z Czechami i Austrią. W ich przypadku zamknięcie granic jest bezterminowe.

Zobacz także: Biznes w czasie pandemii. Będzie kolejny lockdown? "Firmy są pod dobrą opieką"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić