Nieoficjalnie: Rząd szykuje nowe obostrzenia. Znamy szczegóły

85

Wzrost średniej liczby zakażeń koronawirusem sprawia, że rząd myśli o przywróceniu niektórych obostrzeń. To jednak nie wszystko. Mogą pojawić się nawet dodatkowe restrykcje.

Nieoficjalnie: Rząd szykuje nowe obostrzenia. Znamy szczegóły
Działalność hoteli znów zostanie ograniczona? (Pixabay)

Wirtualna Polska ustaliła, że pomysły dodatkowych obostrzeń dotyczą dwóch sektorów. Chodzi o te, które dopuszczono do funkcjonowania na okres 14 dni.

Brany jest pod uwagę wariant zamknięcia stoków narciarskich. Ponadto rząd ma rozważać możliwość ograniczenia obecności w hotelach dla osób poniżej 18. roku życia.

Skąd wziął się ten drugi pomysł? WP podaje, że rząd chce uniknąć masowego przemieszczania się Polaków, udających się z dziećmi na tzw. drugie ferie.

RMF FM donosiło natomiast, że nie jest wykluczone ponowne zamknięcie sklepów w galeriach handlowych i szkół. Do tego wątku w programie "Tłit" WP odnosił się szef ministerstwa zdrowia Adam Niedzielski. Stwierdził, że nie spodziewa się zamknięcia placówek oświatowych.

Koronawirus w Polsce. Kiedy decyzje rządu?

O tym, czy rząd zdecyduje się na wprowadzenie nowych obostrzeń, dowiemy się na początku przyszłego tygodnia. Póki co źródła informują, że omawiane są różne możliwości.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić