"Mrugał" światłami ostrzegając przed policją. Miał pecha

Mundurowi z Radomia zatrzymali kierującego, który używał świateł drogowych ostrzegając innych kierowców przed policyjną kontrolą. Mężczyzna nieświadomie w ten sposób ostrzegł także policjantów jadących nieoznakowanym radiowozem.

..
Źródło zdjęć: © Policja

We wtorek policjanci prowadzili wzmożone kontrole na terenie gminy Jastrzębia. Funkcjonariusze sprawdzali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim prędkość i stan trzeźwości kierujących.

Po godzinie 19:00, kierujący pojazdem marki Seat widział policyjne patrole i postanowił ostrzec przed nimi innych kierowców.

"Mrugał" ostrzegawczo światłami informując nadjeżdżające z przeciwka pojazdy jednak miał pecha bo uprzedził o kontrolach policjantów w nieoznakowanym radiowozie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przejechaliśmy się autostradą nad morze. Tego nie da się zapomnieć

Mundurowi zawrócili i zatrzymali 40-letniego kierującego. Za używanie świateł drogowych niezgodnie z przepisami mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 200 zł oraz 4 punktami karnymi.

Takie zachowanie może ostrzegać kierującego, który nie tylko jedzie zbyt szybko, ale także stanowi zagrożenie na drodze, bo chociażby jedzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Wybrane dla Ciebie