To zdjęcie jest dowodem. Kobieta trafi do więzienia

211

Samantha Dehring znalazła się na ustach całej Ameryki po tym, gdy podeszła do niedźwiedzicy z Parku Yellowstone na niedozwoloną odległość i potem musiała uciekać przed rozjuszonym zwierzęciem. Lekkomyślna turystka doczekała się konsekwencji za swoje zachowanie. 25-latka nie będzie zachwycona karą.

To zdjęcie jest dowodem. Kobieta trafi do więzienia
Samantha Dehring zbliżyła się do niedźwiedzicy na niedozwoloną odległość. Mogło skończyć się tragedią (Instagram)

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w maju 2021 roku. Urzędnicy z Parku Yellowstone wyśledzili turystkę, która podeszła do niedźwiedzicy i jej młodych na niedozwoloną odległość, za pośrednictwem mediów społecznościowych. W lipcu przeciwko młodej kobiecie wszczęto postępowanie.

Zbliżyła się do niedźwiedzicy. Turystka z Parku Yellowstone ukarana

Samantha Dehring opublikowała zdjęcia z Parku Yellowstone na swoim koncie na Facebooku. 25-latka deklarowała, że zwierzęta, jakie miała okazję zaobserwować w trakcie wycieczki, wprawiły ją w zachwyt.

"To było absolutnie głupie". Jak jednak podkreślał prokurator Bob Murray, ignorując regulamin parku Dehring naraziła się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Na szczęście dla turystki niedźwiedzica pobiegła za nią tylko kilka metrów, żeby ją przegonić, a potem wróciła do swoich młodych.

Podchodzenie do samicy grizzly, która opiekuje się młodymi, jest absolutną głupotą. Dehring miała ogromne szczęście, że została oskarżoną w sprawie karnej, a nie poturbowaną turystką – zaznaczył Bob Murray (New York Post).
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Samantha Dehring została skazana na cztery dni pozbawienia wolności. Swój wyrok odsiedzi w areszcie federalnym. To nie koniec: 25-latka będzie musiała uiścić karę w wysokości 2 tysięcy dolarów (ok. 7960 złotych). Jeden tysiąc zostanie przeznaczony na zapłacenie grzywny, a drugi – Fundusz Ochrony Przyrody Parku Yellowstone.

Nieodpowiedzialna turystka długo nie będzie miała okazji powtórzenia swojego błędu. Jak podaje New York Post, otrzymała roczny zakaz odwiedzania Parku Yellowstone.

Zobacz także: Zobacz też: Niedźwiedź ciągnie "obiad" przez drogę. Nagranie z USA
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić