aktualizacja 

Mutacja COVID-19. WHO przestrzega Europę

11

W Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 6 tys. przypadków mutacji koronawirusa. WHO wzywa Europę do podjęcia jak najszybszych działań.

Mutacja COVID-19. WHO przestrzega Europę
(PAP)

W poniedziałek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o odnotowaniu ponad 6 tys. zakażeń koronawirusem. Przypadki zakażeń mutacją odnotowano głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Nie wiadomo, jak groźna jest nowa mutacja. Naukowcy póki co uspokajają, że prawdopodobieństwo trudniejszego przejścia przez zakażenie jest niskie. Problem stanowi jednak fakt, że zmutowany patogen rozprzestrzenia się o wiele szybciej niż zwykły.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podjęcie działań już teraz. WHO wzywa Europę do zaostrzenia kontroli. Dziewięć przypadków mutacji zanotowano w Danii, pojedyncze w Australii i Holandii.

Holandia jako pierwsza zdecydowała o zawieszeniu lotów z i do Wielkiej Brytanii aż do stycznia. Belgia zdecydowała wstrzymać loty na 24 godziny, jednak nie wyklucza wydłużenia tego czasu. Włochy również zamknęły możliwość pokonania tej trasy.

Niemcy również nie wykluczają takiego rozwiązania. Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że utrudnienia mogą pojawić się również w Polsce. Po apelu WHO możliwe, że kolejne kraje zdecydują się zawiesić loty z Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić