aktualizacja 

Człowiek Putina rozpacza. "My, Żydzi"

Prokremlowski prezenter telewizyjny Władimir Sołowjow, który od lat prowadzi propagandowe programy w reżimowej stacji Rossija 1, zaatakował na antenie Włochów, którzy na początku wojny skonfiskowali jego dwie wille.

Człowiek Putina rozpacza. "My, Żydzi"
Sołowjow rozpacza. Atakuje Włochów z powodu willi (Twitter)

Putinowska telewizja zdążyła już przyzwyczaić wszystkich do tego, że nieustannie powiela kłamstwa i absurdalne teorie, w których atakuje przede wszystkim Zachód. Władimir Sołowjow na kanale Rossija 1 uderzał już w Ukrainę, Stany Zjednoczone, kraje bałtyckie, a wielokrotnie również w Polskę.

Teraz na tapet wziął Włochy. Dlaczego? Otóż na Półwyspie Apenińskim skonfiskowano jego dwie wille.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Ukraińcy kontra wagnerowcy. Brutalny moment walki o Bachmut
Nie mam pytań do tych nazistowskich drani. Są nazistami. Po pierwsze, pozbawiają Żydów, takich jak ja, własności we Włoszech. My, Żydzi, jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że europejscy naziści pozbawiają nas naszej własności - powiedział Sołowjow w rosyjskiej telewizji reżimowej.

Na początku wojny Włoska Gwardia Finansowa zajęła warte łącznie ok. 140 mln euro nieruchomości i jachty rosyjskich oligarchów. Włosi zabrali m.in warte 8 milionów euro dwie wille Sołowjowa nad jeziorem Como. W kwietniu w jednej z willi wybuch pożar, a według policji, doszło do celowo podpalenia budynku. Wskazują na to antywojenne napisy, które pojawiły się w tym samym czasie na drugiej willi należącej do propagandysty Putina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Fałszywe informacje w telewizji rosyjskiej

Rosyjscy propagandyści w państwowej telewizji nie przyjmują do wiadomości wielu porażek, które dotykają armię Władimira Putina. Nikt nie usłyszy tam o problemach zmobilizowanych żołnierzy, o braku dostępu do jedzenia, picia, sprzętu czy nawet funduszy przeznaczonych rzekomo na gotowość pójścia na front.

Naczelnym propagandystą jest właśnie Sołowjow. Choć wydawać by się mogło, że trudno na poważnie brać słowa człowieka, który bezrefleksyjnie wspiera reżim Władimira Putina, wciąż wielu Rosjan wierzy w kłamstwa, jakie słyszą w tamtejszej telewizji.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić