Myrna Nazzour. Mistyczka, która pobłogosławiła Dudę

170

Polacy przypomnieli sobie o istnieniu Myrny Nazzour. Najsłynniejsza na świecie katolicka mistyczka pobłogosławiła Andrzeja Dudę.

Myrna Nazzour. Mistyczka, która pobłogosławiła Dudę
Myrna Nazzour. (PAP)

Kim jest Myrna Nazzour? To pytanie zadają sobie Polacy od kilku dni. Niektórzy mogą ją pamiętać z 2014 roku. To właśnie wtedy najsłynniejsza na świecie mistyczka pobłogosławiła Andrzeja Dudę. Rok później został prezydentem.

Myrna Nazzour jest mistyczką uznaną przez Stolicę Apostolską. Pierwsze objawienie miała w wieku 18 lat. Twierdzi, że kilkukrotnie widziała Jezusa czy Matkę Boską. 57-latka miała łącznie 37 ekstaz, podczas których wsłuchiwała się w boży głos.

Pochodząca z Damaszku kobieta uznana jest również przez Watykan. Za jej wstawiennictwem z poważnych chorób miało wyzdrowieć kilkadziesiąt osób. Jej przyjazd do Polski był wielkim wydarzeniem. Obecni byli tam przyszły wtedy prezydent Andrzej Duda i Ryszard Czarnecki. Dlatego media szczególnie wspominają jej słowa:

Dbajcie o to, aby pomiędzy wami była jedność. Wróćcie każdy do swojego domu, zachowując wiarę w sercach. Stąd [z Polski] światło znów rozproszy się na świat, a wy będzie jego promieniami - wobec świata, który się gubi, jest zanurzony w żądzy, w materializmie, aż do tego stopnia, że się zatraca, zapomina o swoim człowieczeństwie. Ale [wy] zachowajcie wiarę, którą tutaj praktykowaliście. Nie pozwólcie, by uległa zniszczeniu - zwracała się do tłumu wiernych zgromadzonych w bazylice na Świętej Górze.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie wszyscy jednak podzielają wiarę w cudotwórcze moce Myrny. W 2018 roku były jezuita, prof. Stanisław Obirek, wyraził się w tej kwestii nieco sceptycznie:

Nie oceniam, ale uważam, że [spotkanie Andrzeja Dudy z nią] to abdykacja rozumu wobec irracjonalności. Ta pani od cudownego łoju się w to wpisuje - mówił. - Łączę to z osobistą pobożnością Andrzeja Dudy, a nie z katolicyzmem. Bo to z katolicyzmem czy chrześcijaństwem ma dość luźny związek. Takie nadzwyczajne zjawiska były kiedyś zarezerwowane dla domorosłych znachorów... - mówił prof. Obirek.

Skąd wspomnienie o mistyczce po latach? Nie wiadomo. Ostatnich stygmatów (a miała ich już kilka, zazwyczaj w Wielki Piątek ok. godz. 15) dostała dwa lata temu. Ostatnio znów jest aktywna na Facebooku, gdzie co jakiś czas udostępnia posty o tematyce religijnej. Czy przyjedzie w najbliższym czasie do Polski?

Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić