Myślał, że to gałąź drzewa. Ogrodnik nie wierzył własnym oczom

50

Ogrodnik Brendo Kerridge z Nambour w stanie Queensland w Australii znalazł na swoim podwórku gigantycznego owada patykowatego. To prawdopodobnie jeden z największych okazów jakie kiedykolwiek znaleziono. Owad jest tak duży, że z wyglądu przypomina bardziej gałąź drzewa.

Myślał, że to gałąź drzewa. Ogrodnik nie wierzył własnym oczom
Ogrodnik Brendo Kerridge z Nambour w stanie Queensland w Australii znalazł na swoim podwórku gigantycznego owada patykowatego.

Pochodzący z Australii Brendo Kerridge zauważył na swoim podwórku coś dziwnego. W pierwszym momencie myślał, że to gałąź drzewa, okazało się jednak, że to owad zwany Titan Stick Insect (Acrophylla titan). Ogrodnik twierdzi, ze olbrzymi owad patykowaty spadł z jego dachu na trawnik.

Brendo Kerridge pozwolił owadowi patykowatemu wspiąć się na miotłę ogrodową, aby móc się bliżej jemu przyjrzeć i zrobić mu kilka zdjęć. Owady zwany Titan Stick Insect występują w Queensland, jednak zazwyczaj są to dużo mniejsze okazy.

Według Muzeum Australijskiego Titan Stick Insect jest najdłuższym owadem patykowatym znalezionym w Australii, mierzącym do 25 cm długości. Ten schwytany przez Brendo Kerridge był znacznie większy. "Miał może nawet 35 cm" - mówi ogrodnik. Samice są większe niż samce i rzadko latają ze względu na swój rozmiar. Owady te jedzą eukaliptusy, akacje oraz jeżyny, maliny i krzewy różane.

Owady patykowate są powszechne w północnej Nowej Południowej Walii aż do Queensland. "Myślę, że ten patyczkowy owad mógł być na sterydach" - napisał żartobliwie pod zdjęciem jeden z internautów.

Zobacz także: Uważaj, kleszcze już atakują. Oto najlepszy środek, który je zatrzyma
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić