Myśleli, że leje się beton. Sprawa okazała się "śmierdząca"

49

Na jednym z gnieźnieńskich osiedli doszło do sytuacji, którą zarejestrować postanowił mieszkaniec pierwszej stolicy Polski. Początkowo pojawiły się podejrzenia, że ze studzienki kanalizacyjnej wydobywa się... beton.

Myśleli, że leje się beton. Sprawa okazała się "śmierdząca"
Wylewające się fekalia ze studzienki (Facebook, moje-gniezno.pl)

Film ukazujący "beton" wylewający się ze studzienki od jednego z czytelników otrzymał serwis moje-gniezno.pl. Wideo wywołało niemałe poruszenie w sieci.

Taka sytuacja na os. Jagiellońskim w Gnieźnie. Wylewający się beton ze studzienki kanalizacyjnej. Sprawę natychmiast zgłosiliśmy do odpowiednich służb - pisali przedstawiciele wspomnianego portalu.

Pod krótkim nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. "To cud w mieście św. Wojciecha. To cud!", ""Darmowy beton, tylko brać", "W Gnieźnie tyle betonozy, że nawet studzienki już tym rzygają", "Betonują Gniezno" - komentowali internauci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Przez pół roku mieszkała we włoskich miastach. Oto, co myślą tam o Polakach

To wcale nie beton. Straż miejska rozwiała wątpliwości

Na miejsce zdarzenia udali się przedstawiciele straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko ustalili, że to wcale nie beton, ale fekalia. "Odpowiadając na zgłoszenie, informuję, że w dniu wczorajszym tj. 2.12. br. o godz. 15.30 dyżurny Straży Miejskiej w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o rzekomym wlewaniu betonu do studzienki kanalizacyjnej na os. Jagiellońskim. Patrol był po 4 min od zgłoszenia, zastał zgłaszającą mieszkankę os. Winiary, która przekazała swoje spostrzeżenia. Wykluczono, aby ktokolwiek wlał do tej studzienki beton czy zlał ścieki z szambowozu" - przekazał portalowi moje-gniezno.pl Tomasz Francuszkiewicz, komendant straży miejskiej w Gnieźnie.

Patrol po wstępnych oględzinach wykluczył żeby substancją, która wylewała się ze studzienki na grunt był beton. Śmierdzące i gęste fekalia wypływały ze studzienki najprawdopodobniej w wyniku niedrożnej rury kanalizacyjnej w gruncie - dodał.

O sprawie zawiadomiono odpowiednie podmioty. Oczywiście powstałe zanieczyszczenia zostały usunięte.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić