Myśleli, że nikt ich nie widzi. Zrobili to w centrum Poznania

161

Grupka mężczyzn w weekendową noc postanowiła wybrać się na spacer do szopki. Instalacja nie przypadła im go gustu, więc postanowili ją zdemolować. Nie wiedzieli, że ktoś im się przygląda...

Myśleli, że nikt ich nie widzi. Zrobili to w centrum Poznania
Zapis z monitoringu miejskiego. (Straż Miejska Poznań)

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę ok. godz. 3.20. Jeden ze strażników miejskich przeglądał nagrania z monitoringu, gdy ujrzał, że przy szopce na Placu Wolności kręci się kilku mężczyzn. Najwidoczniej instalacja nie przypadła im do gustu, dlatego jeden z nich zdecydował się na zdewastowanie szopki.

Jeden z nich najpierw kopał, a później wyciągnął pałkę teleskopową i uderzał nią w figurki znajdujące się w szopce. Urwał kilka elementów, a następnie wyrywał figurkę baranka i zabrał ją ze sobą - relacjonuje straż miejska w swoim komunikacie.

Koledzy chuligana wcale nie odciągnęli go od pomysłu zniszczenia szopki. Wręcz przeciwnie, gdy odchodził z barankiem, ci byli wyraźnie zadowoleni. Obserwujący wszystko z kamer strażnik miejski powiadomił o zajściu policję.

Operator nie tylko na bieżąco relacjonował policjantom drogę przemieszczania się mężczyzn, ale również po zatrzymaniu wszystkich, wskazał sprawcę dewastacji - podaje Straż Miejska z Poznania.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Oburzenie po decyzji ws. Grzegorza Brauna. "Kolejny dowod upadku państwa"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić