Myśleli, że zgubili żółwia. Odnalazł się po 30 latach

328

Rodzina z Brazylii dokonała szokującego odkrycia na strychu. W jednym z pudeł mieszkańcy domu znaleźli żółwia, którego zgubili... 30 lat wcześniej! Zwierzątko, mimo trudnych warunków, jest całe i zdrowe.

Myśleli, że zgubili żółwia. Odnalazł się po 30 latach
Żółw odnalazł się po 30 latach - zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do niecodziennego odkrycia doszło w jednym z domów w Rio de Janeiro w Brazylii. Manuela zniknęła w 1982 roku. Pomimo długich poszukiwań, nigdy więcej jej nie widziano. Udało się ją odnaleźć dopiero trzy dekady później.

Rodzina była przekonana, że żółw ​​zaginął po tym, jak pewnego dnia ktoś zostawił otwarte drzwi frontowe. Po 30 latach okazało się, że prawda była inna. W 2013 roku, po śmierci nestora rodu Leonela, jego dzieci postanowiły uprzątnąć dom. Na strychu dokonały zdumiewającego odkrycia.

Żółw odnalazł się po 30 latach

Leandro, syn Leonela, znalazł zaginioną Manuelę w pudełku ze starym gramofonem. To niewiarygodne, że zwierzę zdołało znaleźć sposób na przetrwanie ponad 30 lat w schowku.

Postawiłem pudło na chodniku, aby mężczyźni mogli zebrać śmieci. Sąsiad powiedział: "Nie wyrzucasz też żółwia, prawda?". Zerknąłem tam i zobaczyłem ją. W tym momencie zrobiłem się blady, po prostu nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem" - powiedział Leandro dla "Globo G1".

Mężczyzna dodał, że jego ojciec kochał zbierać różne przedmioty, które najczęściej przechowywał na strychu. Przez lata nikt nie wchodził do tego pomieszczenia w obawie, że Leonel się rozgniewa. Dlatego też nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że mieszka tam zaginiony żółw.

Manuela wciąż żyje i ma się dobrze. Najprawdopodobniej przetrwała jedząc termity znajdujące się w drewnianej podłodze oraz inne małe owady. Żółwie, takie jak Manuela, mogą żyć nawet 250 lat. Wytrzymują do trzech lat bez jedzenia i wody.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić