Myślenice. Para przyłapana w kościele. Wszystko nagrały kamery

122

Policjanci zatrzymali 27-latka i jego 21-letnią dziewczynę, którzy włamali się do kościelnych skarbon w Myślenicach (woj. małopolskie). Jak się okazało, młodzi złodzieje na sumieniu mieli kilka podobnych prób.

Myślenice. Para przyłapana w kościele. Wszystko nagrały kamery
Kryminalni z Myślenic (woj. małopolskie) zatrzymali 27-latka i jego 21-letnią dziewczynę, którzy włamali się do kościelnych skarbon. (Policja)

W ubiegłym tygodniu proboszcz kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach zgłosił, że w kościele włamano się do skarbony na datki. Przypuszczał, że straty mogą wynosić kilkaset złotych.

Sprawą zajęli się myśleniccy kryminalni. Znalezienie sprawców zajęło dwa dni. Pomocna była identyfikacja samochodu, jakim poruszali się przestępcy dzięki nagraniom monitoringu kościelnego oraz pracy operatora kamer miejskich.

Na sumieniu mieli znacznie więcej

Za włamanie odpowie para z gminy Raba Wyżna. 27-latek i jego 21-letnia partnerka przyznali się również, że podobnej kradzieży dopuścili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. W planie mieli również kolejne włamania do kościelnych skarbon.

Pomysł na tego typu działalność przestępczą wpadł do głowy 27-latka podczas pobytu w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju - relacjonuje policja.

Za włamanie grozi parze do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Największy "grzech" polskiego Kościoła. Jezuita wymienia jeden konkretny
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić