oprac. Aneta Polak| 
aktualizacja 

Myśliwiec F-35 rozbił się w Stanach Zjednoczonych. Nagrania obiegły sieć

56

Samolot wojskowy F-35B rozbił się na pasie startowym międzynarodowego portu lotniczego w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk. Do katastrofy myśliwca doszło we wtorek. Pilot zdołał się katapultować przed upadkiem maszyny. W sieci pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Myśliwiec F-35 rozbił się w Stanach Zjednoczonych. Nagrania obiegły sieć
USA: Myśliwiec F-35 rozbił się zaraz po starcie. (KOB4, tweeter)

Jak podały władze, na pasie startowym międzynarodowego portu lotniczego w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, rozbił się we wtorek samolot wojskowy F-35B. Według zespołu ratownictwa pożarniczego w Albuquerque, do zdarzenia doszło na południowym pasie startowym. Maszyna spadła na ziemię i stanęła w płomieniach.

Pilot wojskowy zdołał opuścić samolot przed jego upadkiem. Mężczyzna trafił do pobliskiego szpitala z poważnymi obrażeniami. W zdarzeniu ucierpiało również dwóch cywilów, jednak nie wymagali oni hospitalizacji.

Samolot wojskowy rozbił się po zatankowaniu paliwa

Z informacji przekazanych przez urzędnika Pentagonu wynika, że samolot, który się rozbił, to nowy model F-35B i należał do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Maszyna leciała z Fort Worth w Teksasie do bazy sił powietrznych Edwards w Kalifornii. Rozbiła się po zatankowaniu paliwa w bazie sił powietrznych Kirtland w Nowym Meksyku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przyszłość Unii Europejskiej. "Najważniejsze zmiany już się dzieją"

W sieci pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia, na których zarejestrowano dramatyczne sceny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do podobnego zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas myśliwiec F-35, rozbił się niedaleko bazy wojskowej w pobliżu Charleston w Południowej Karolinie. Pilot również zdążył się katapultować, zanim samolot uderzył w ziemię. Po wypadku amerykańska armia prosiła obywateli o pomoc w odnalezieniu wraku.

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić