Na antenie Radia Maryja oskarżają PiS o zdradę idei. Mocne słowa

39

Część polityków PiS niespodziewanie zadeklarowała wsparcie dla finansowania in vitro z budżetu państwa podczas środowych obrad 22 listopada, partii dostało się za to od gości ojca Rydzyka. W Radiu Maryja komentatorzy polityczni nie gryźli się w język.

Na antenie Radia Maryja oskarżają PiS o zdradę idei. Mocne słowa
Tadeusz Rydzyk/ zdjęcie poglądowe (AKPA, AKPA)

Opinię na temat takiej zmiany frontu wśród niektórych polityków obozu władzy wyraził wprost na radiowej antenie dr hab. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Socjolog uznał zachowanie polityków za populistyczne. Stwierdził także, że w ten sposób próbują sobie zaskarbić na nowo sympatię Polek i Polaków, dodał też, że na zdanie polityków wpływa opinia publiczna.

Polską opinię publiczną udało się przekonać tylko do jednej strony tego zabiegu, który jest przedstawiany jako szansa dla rodziców na posiadanie własnego dziecka - dowodził Jabłoński w programie Radia Maryja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk wychwala Czarnka. „W życiu nie słyszałem większej bzdury”

Nie omieszkał jednak przy tej okazji powtórzyć, że jak utrzymują katolickie środowiska: "przy in vitro następuje zabicie płodów, które nie zostaną wykorzystane do zapłodnienia kobiety".

Zaznaczył jednak jasno jak ocenia taką zmianę wśród przedstawicieli prawicy:

Niektórzy takie zachowanie polityków PiS będą nazywać realizmem politycznym, a inni – słusznie zresztą – zdradą idei, której służyło się do tej pory - mówił wprost socjolog z KUL.

Brak dyscypliny partyjnej w głosowaniu nad in vitro skomentował także zbulwersowany taką postawą Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. "PiS postanawia zgwałcić etyczną wrażliwość posłów i elektoratu, uderzając w - dotychczas wynoszone na piedestał - nauczanie bioetyczne JPII odnośnie godności człowieka i ludzkiego poczęcia" - skomentował w właściwym sobie stylu prezes OI.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić