aktualizacja 

Na Kijów spadł Iskander. Potężna eksplozja. Nagranie przeraża

Od pierwszego dnia ataku rosyjskie wojska podejmują próby opanowania Kijowa. Jednak żołnierze i cywile bronią stolicy z takim oddaniem, że pozostaje ona niezdobyta. Teraz Rosjanie zrzucili na miasto rakietę Iskander. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie.

Na Kijów spadł Iskander. Potężna eksplozja. Nagranie przeraża
Na Kijów zrzucono rakietę Iskander (TikTok, @wieckowskiadam)

Jak podaje PAP, zgodnie z relacją Antona Heraszczenki, przedstawiciela MSW, celem nalotu jest wojskowe centrum radiolokacyjne. Dowodził, że do uderzenia doszło mniej więcej tam, gdzie znajdował się punkt kontrolny.

Do uderzenia doszło mniej więcej w tamtym miejscu, obok znajdował się punkt kontrolny – podkreślił Anton Heraszczenko (PAP).

Anton Heraszczenko podkreślił, że wykorzystanie przez rosyjską armię rakiety Iskander to "zbrodnia wojenna". Przedstawiciel MSW przyznał, że na razie nie udało się ustalić dokładnej liczby ewentualnych rannych i ofiar śmiertelnych. Jednocześnie mieszkańcom stolicy polecono udać się do schronów.

Kolejna zbrodnia putinowskiego reżimu. Uderzenie balistycznym pociskiem Iskander w Kijów – napisał Heraszczenko na portalu społecznościowym Telegram.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zgodnie z doniesieniami portalu Ukraińska Prawda na razie wystrzelono tylko jedną rakietę. Istnieje jednak wysokie ryzyko, że to dopiero początek i kierunku Kijowa poleci jeszcze więcej tego typu pocisków.

Informację o zrzuceniu na Kijów rakiety Iskander potwierdził również Ihor Sapożko, mer Browarów na obrzeżach stolicy. Przekazał także w rozmowie z lokalnymi mediami, że w wyniku nalotu na jego miasto sześć osób odniosło obrażenia. Zaapelował do wszystkich mieszkańców, aby nie opuszczali schronów.

W wyniku nalotów ucierpieli także mieszkańcy innej miejscowości, która znajduje się na obrzeżach Kijowa – Wasylkowa. Natalia Bałasynowycz, mer miasta, za pośrednictwem mediów społecznościowych nakazała mieszkańcom pozostanie w schronach co najmniej do rana.

Wasylków ostrzeliwują rakietami!!! Wszyscy mieszkańcy do schronów! I nie wychodźcie do rana! Chroń nas, Boże – cytuje mer Wasylkowa PAP.
Zobacz także: Zobacz też: Niezadowolenie Rosjan wzrasta. "Ta wojna jest nieczytelna, absolutnie niezrozumiała"
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić