aktualizacja 

Na koncie PO pojawiła się taka grafika. Sasin nie krył uszczypliwości

321

Rząd przygotuje nową wersję tzw. ustawy okołobudżetowej. To odpowiedź na weto prezydenta do pierwszej wersji tego dokumentu, w którym znajdowały się m.in. podwyżki dla nauczycieli oraz innych pracowników "budżetówki". Tą decyzją w mediach społecznościowych postanowił pochwalić się profil Platformy Obywatelskiej. Jednak zaliczył wpadkę. Wpis stał się pożywką, dla wielu przeciwników obecnej władzy.

Na koncie PO pojawiła się taka grafika. Sasin nie krył uszczypliwości
Na koncie PO pojawiła się taka grafika. Sasin nie krył uszczypliwości (PAP, Serwis X, @Platforma_org, Leszek Szymański)

W sobotę, 23 grudnia, wieczorem Andrzej Duda poinformował, że zawetował ustawę okołobudżetową na 2024 rok. Dzień wcześniej została ona przyjęta przez Senat bez poprawek i przesłana prezydentowi do podpisu.

Andrzej Duda swoją decyzję tłumaczył niezgodą na sposób przeprowadzania zmian w mediach publicznych.

Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 mld złotych na media publiczne. Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego prawa - przekazał Andrzej Duda w oficjalnym komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 21.12

Jednocześnie zapowiedział złożenie własnego projektu, który w środę, 27 grudnia, trafił do Sejmu. - Próba finansowania mediów publicznych przy pomocy ustawy okołobudżetowej (przez większość parlamentarną) jest w obecnej sytuacji niemożliwa do zaakceptowania - stwierdził.

Prezydent zawetował ustawę okołobudżetową. Co z podwyżkami dla nauczycieli i urzędników?

Tego samego dnia na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier ujawnił, jaka będzie reakcja jego gabinetu na zawetowanie ustawy okołobudżetowej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Podjęliśmy decyzję o przygotowaniu przez rząd nowej ustawy okołobudżetowej - poinformował Donald Tusk.

Podkreślił, że nowemu rządowi "bardzo zależało na tym". - I to mogę powtórzyć, i potwierdzić: nauczyciele początkujący, a więc ci, którzy mogli liczyć na 33 procent podwyżki, bo mało zarabiali, 30 procent nie dawało tych 1500 złotych, (...) mogą spać spokojnie. Ustawa okołobudżetowa, ta nasza, wejdzie w życie z pewnym opóźnieniem - powiedział.

Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent Duda znowu się zabawił z ludźmi. Bo się zabawił z ludźmi, przecież nie z nami. My jesteśmy odporni. I że nie będzie wetował ustawy, gdzie te osławione 3 miliardy złotych będą przeznaczone na dzieci wymagające leczenia. Mam taką nadzieję - dodał szef rządu.

Na koncie PO pojawiła się taka grafika. Sasin nie krył uszczypliwości

Słowami swojego lidera postanowiła w mediach społecznościowych pochwalić się Platforma Obywatelska. Partia umieściła na swoim profilu w serwisie X wpis z grafiką, która przypomina o deklaracji Donalda Tuska.

Od 1 stycznia wszystkie podwyżki będą obowiązywały. I żadne gry Prezydenta tego nie zmienią - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wpis stał się pożywką, dla wielu przeciwników obecnej władzy. Zareagował na niego między innymi Jacek Sasin.

Wszystkie podwyżki aktualne: prąd, ZUS, woda, VAT… - napisał polityk PiS.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Z kolei Wojtek Kardyś, ekspert od cyfryzacji, zapytał: "Co za geniusz komunikacji wpadł na to, by postawić na tej grafice 'PODWYŻKA' i twarz Donalda Tuska koło siebie?!".

W tej PO to naprawdę powinni wziąć się za wymianę ekipy odpowiedzialnej za socjale (media społecznościowe - przypis red.) - napisał w odpowiedzi Maciej Bąk, dziennikarz Radia Zet.

Ewa Zajączkowska-Hernik, rzeczniczka Konfederacji zapytała Platformę: "Ktoś z PiS-u robi w waszym dziale marketingu internetowego?".

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić