Na oczach rodziny zadźgał 16-latkę. Rusza proces 23-letniego Eryka S.

11

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Łodzi ruszy proces 23-letniego Eryka S. Jest on oskarżony o zabójstwo 16-letniej mieszkanki Dzierzgowa (woj. łódzkie). Mężczyźnie grozi dożywocie.

Na oczach rodziny zadźgał 16-latkę. Rusza proces 23-letniego Eryka S.
Policja (Pixabay)

Rozprawa będzie odbywać się przy zamkniętych drzwiach. - Sąd Okręgowy w Łodzi (...) wyłączył jawność rozprawy, mając na uwadze, iż okoliczności, które będą ewentualnie ujawniane w trakcie rozprawy, mogłyby naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonej i obrażać dobre obyczaje - przekazała rzeczniczka prasowa ds. karnych Sądu Okręgowego sędzia Iwona Konopka, cytowana przez PAP.

Zabójstwo 16-latki miało miejsce w lipcu 2020 roku na terenie posesji w Dzierzgowie w pow. łowickim. Gdy dziewczyna kosiła trawę, podszedł do niej 23-latek i wyprowadził kilka ciosów nożem. Wszystko działo się na oczach brata ofiary, jej ojca, a także babci.

Bliscy natychmiast zadzwonili po pomoc. Niestety, medycy nie zdołali uratować nastolatki.

Ważne ustalenia biegłych

Po wstrząsającej zbrodni napastnik uciekł do lasu. Krótko później został zatrzymany przez policję.

Eryk S. i brutalnie zamordowana dziewczyna przez jakiś czas byli parą. Wiadomo, że przed tragicznym aktem chłopak się z nią kontaktował - oczekiwał spotkania. Nastolatka jednak się na to nie zgodziła.

Biegli psychiatrzy ocenili, że chłopak jest w pełni poczytalny i może odpowiadać za popełnione czyny. Grozi mu nawet dożywocie. Wiadomo, że 23-latek odmówił składania wyjaśnień. Nie odpowiedział również na pytanie, czy przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić