Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
|

Na piwo do Czech? Lepiej uważaj, sielanka się skończyła

33
Podziel się

Zła wiadomość dla Polaków wybierających się do Czech. Coraz gorsza sytuacja epidemiologiczna u naszych zachodnich sąsiadów sprawiła, że od poniedziałku we wszystkich gospodach, restauracjach i lokalach sprawdzane będą paszporty covidowe. W Czechach wraca też obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Na piwo do Czech? Lepiej uważaj, sielanka się skończyła
Na piwo do Czech? Lepiej uważaj, będą sprawdzać paszporty covidowe (Pixabay, NickyPe)
bETiPObV

Czechy to kolejny europejski kraj, który mierzy się z nową falą koronawirusa. W środę tamtejsze władze poinformowały o 3269 zakażeniach, podczas gdy jeszcze we wrześniu dziennie przybywało po 200-300 zakażonych koronawirusem. Dlatego też tamtejsze władze nie zamierzają czekać na rozwój pandemii i reagują już teraz.

Jak poinformowało czeskie Ministerstwo Zdrowia, od najbliższego poniedziałku (25 października) w gospodach, restauracjach i lokalach gastronomicznych sprawdzane będą paszporty covidowe. Pracownicy będą weryfikować to, czy zostaliśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19 przy stoliku podczas zamawiania jedzenia.

bETiPObX

Osoby niezaszczepione będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Mogą być też poproszone o zasłonięcie ust maseczką, a w ekstremalnych przypadkach - wyproszone z lokalu.

Trzeba przy tym pamiętać, że Czesi bardzo restrykcyjnie podchodzą do noszenia maseczek. W kraju od najbliższego poniedziałku obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa w zamkniętych miejscach publicznych. Co ważne, nasi południowi sąsiedzi wymagają, aby mieć maseczkę FFP2. Nie wystarczy zatem zwykła ochrona z materiału czy maseczka chirurgiczna.

Maseczki trzeba będzie nosić na twarzy m.in. w sklepach, komunikacji miejskiej, zamkniętych pomieszczeniach - także w pracy. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy w pomieszczeniu znajduje się tylko jedna osoba.

W tej chwili nie wiadomo, co dalej z czeskimi szkołami. Tematem obostrzeń w placówkach edukacyjnych rząd ma zająć się w poniedziałek.

bETiPOcd

Pomoc imigrantom przy granicy z Białorusią. "Prawo od nas tego wymaga"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiPOcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Stop paszport...
miesiąc temu
Czyli w Czechach sezon grypowy jak co roku się zaczął ....
Králové
miesiąc temu
Zabronic knedlikom wjazdu do polski
Cymboł
miesiąc temu
Zachodnich sąsiadów?!
bETiPOcz
Gość
miesiąc temu
Gdzie jest mój post
Azazel
miesiąc temu
I bardzo dobrze najgorsze życzenia ale Czechom Czeszki lubię bo najsłynniejsze gwiazdki porno są z Czech , kraj który poddawał się każdemu kto go napadł bez honoru bez woli walki Czesi to ciepłe kluchy tchórze nienawidzący Polaków za historię i za całokształt to lepiej zginąć jak wojownik aniżeli przetrwać jak tchórz czech , Czesi są zniemczenia w przeciwieństwie do Słowaków których szanuje Czechów nienawidzę
jurek
miesiąc temu
To wszystko wina tych co siem nie chcom szczepic! Jakbyscie siem szczepili to by nie bylo tej zarazy, a my wszyscy zaszczepieni przez was chorujemy! Tak samo juz znajomi mowia, że nie bendom siem trzeciom dawkom szczepic, i tez bedndom zarazac tych co sie zaszczepili wszystkimi trzema dawkami!
Nie wierzę !!...
miesiąc temu
Jeszcze czego. W życiu nie kupię niczego z Czech za Turów.
T800
miesiąc temu
Zaszczepić się za piwo?
ilona
miesiąc temu
jeszcze jedni poddani WHO za kasę,ale czesi już tacy są od 2 giej wojny światowej
Zaściankowiec...
miesiąc temu
Czechy??? Buuuuuuuuuuu! Turowa i Jourovej im nie zapomnę.
totalni
miesiąc temu
Od czasu awantury o Turów, nie kupię już nic czeskiego, ani piwa, ani Skody ani mopa Viledy ani nic innego. Niech spadają.
Fert
miesiąc temu
"że Czesi bardzo restrykcyjnie podchodzą do noszenia maseczek." Pisal to jakiś matoł. Podczas obostrzen duzo ludzi w CZ chodziło bez masek. Panie Kuczera najpierw pojechać zobaczyć a potem cos pisać.
economy
miesiąc temu
w 2012 r. siła nabywcza średniej pensji Polaka liczona w zestawach McMeal dawała nam 18. miejsce w Europie, za Słowenią, ale przed Czechami, Estonią, Turcją i Słowacją. W 2021 r. spadliśmy na 23. miejsce. Nadal wyprzedzamy Słowację, ale wyprzedziła nas Estonia, Łotwa, Węgry i Litwa.
bETiPOcr
tedyy
miesiąc temu
FFP2 nie chroni przed wirusem tylko przed bakteriami, dopiero FFP3 chroni przed wirusem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić