"Drogi premierze". Pokazała Morawieckiemu paragon

1454

Wysokie ceny żywności w sklepach dają się we znaki wielu Polakom. Zbulwersowani posłowie opozycji wystartowali z akcją #DrogiPremierze. W jej ramach zamieszczają zdjęcia paragonów ze swoich zakupów spożywczych.

"Drogi premierze". Pokazała Morawieckiemu paragon
Swój paragon pokazała m.in. Monika Rosa (Facebook)

Drożyzna na stacjach paliw to niejedyny problem Polaków. Wysokie ceny utrzymują się również w sklepach spożywczych. Te same produkty kosztują zdecydowanie więcej niż przed rokiem. Klienci płacą więcej zarówno za nabiał, jak i warzywa i owoce. Podrożały również inne artykuły.

Posłowie Nowoczesnej postanowili zaprotestować przeciwko znacznemu wzrostowi cen. W mediach społecznościowych ruszyli z akcją #DrogiPremierze, która ma zachęcić polaków do pokazywania swoich paragonów za zakupy. Inicjatywa ma na celu zwrócić uwagę premiera Mateusza Morawieckiego na wyjątkową drożyznę w sklepach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jedną z pierwszych osób, które dołączyły do akcji, była Maria Rosa. Posłanka Nowoczesnej opublikowała na Facebooku dwie fotografie. Na jednej z nich siedzi na ławce, trzymając w ręku paragon, a drugie przedstawia przybliżony druczek z dokładnym wykazem produktów i cen. Polityk podkreśliła, że zapłaciła aż 77 złotych, kupując tylko podstawowe produkty spożywcze.

Drogi Premierze. Zdjęcie sielankowe - jesień, słońce, ławeczka... Wróciłam z zakupów, same podstawowe produkty: jaja, chleb, pomidory, herbata itd. Niby mało, ale rachunek wysoki - napisała posłanka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na Facebooku zaczęły się również pojawiać paragony zwykłych obywateli. Ci z chęcią postanowili zwrócić się do premiera i przyłączyć się do akcji Nowoczesnej. Autorka jednego z postów na Facebooku zaznaczyła, że z dnia na dzień płaci coraz więcej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Dobitne wnioski po debacie o Polsce
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić