Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Na te słowa czekał świat. Papież Franciszek powiedział wprost. "Wykorzenić!"

265
Podziel się:

Trwa międzynarodowa konferencji poświęcona zapobieganiu nadużyciom seksualnym wobec dzieci, której współorganizatorem jest Watykan. Do jej uczestników zwrócił się sam papież Franciszek. Podkreślił, że należy "całkowicie wykorzenić zło, jakim jest pedofilia".

Na te słowa czekał świat. Papież Franciszek powiedział wprost. "Wykorzenić!"
Papież Franciszek zwrócił się do organizatorów konferencji ws. pedofilii z mocnym przesłaniem. (Getty Images)

Zdalna konferencja zorganizowana została przez Uniwersytet Harvarda wspólnie z Papieską Radą ds. Ochrony Nieletnich. Tematem sympozjum, w którym bierze udział blisko 1300 osób, są "strategie zapobiegania i leczenia nadużyć seksualnych wobec dzieci". Organizatorzy podkreślają, że pedofilia jest zjawiskiem globalnym.

Na to przesłanie papieża czekał cały świat. "Trzeba wykorzenić to głębokie zło"

Przesłanie Franciszka odczytała podczas konferencji jedna z ofiar wykorzystywania seksualnego. Papież w swoim liście położył nacisk na konieczność zrozumienia dramatu, jakim jest pedofilia. Dodał, że należy "współpracować na każdym szczeblu społeczeństwa, by wykorzenić to głębokie zło".

Zdaniem Franciszka należy na pierwszym miejscu stawiać ofiary molestowania. Papież wyraził wdzięczność tym, którzy "przywracają im godność i nadzieję".

Konferencja ws. przeciwdziałania pedofilii. Organizatorka apeluje do ONZ

Główna organizatorka sympozjum Jennifer Wortham zawnioskowała, by Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 8 kwietnia światowym dniem zapobiegania i ustanawiania sprawiedliwości za seksualne wykorzystywanie nieletnich. To data narodzin jednego z jej braci. W wieku 10 lat był on molestowany przez księdza.

To było traumatyczne przeżycie dla naszej rodziny, ponieważ byliśmy pobożnymi katolikami. Dziadek pomagał przy budowie kościoła, a babcia szyła obrusy na ołtarz i gotowała obiady księdzu, który wyrządził krzywdę moim braciom. Ten ksiądz był nam bardzo bliski – stwierdziła Wortham, cytowana przez portal Vatican News.

Jak dodała organizatorka konferencji, pedofilia wyrządziła wiele szkód w jej rodzinie. Wspomniała, że jej bracia wiele lat zmagali się ze skutkami opisanych nadużyć. – Gdy je zgłosiliśmy w latach 90., doświadczyliśmy ze strony Kościoła bardzo nieprzyjemnego potraktowania – dodała.

Obejrzyj także: Jan Paweł II nie dał rady. Udało się dopiero papieżowi Franciszkowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(265)
hawkens2
rok temu
Stara Baba popieram w całej rozciągłości. Taka jest prawda
BELGIOK
rok temu
prsawda boli a szczegolniev jak polak poisze urodzony za granica bo wie czym to smierdzi
Anty
rok temu
Całkiem kapuś na czele kościoła. Nikt już nie stoi za człowiekiem. Oddał świat klice celebrytów zatrówającej wody, żarcie, szpiegi, fałszywe czaty. Prawdziwy wysłannik kościoła by właśnie jadł z recydywistami. Sam nie chodzę do kościoła ale to co teraz jest te gliniaki wszędzie. Poderwać nikogo nie pójdzie.
jdjfj
rok temu
przeciez to normalne ze powinno sie wykozeniac takie rzeczy, to dopiero teraz jak powiedzieli to pod publile to czego sie spodziewać? chyba tylko tego ze beda wiecej gadać na ten temat o ile wogule
jfjj
rok temu
czyli w wiekszosci przypadków korzeń bedą oni he
HAAA
rok temu
Don Stanisalao nie może złapać powietrza odcieli go pieniędzy skończyły się wałki co on teraz zrobi bez Benedetto XVI?????????
HAAA
rok temu
Dziwiszowi już płonie konar odcieli go od pieniędzy skończyły się wałki oj aj
ajajaj
rok temu
Będzie się działo! Zapłoną stosy?
Jasiek, 13
rok temu
Czy dzieci polityków da sie wykorzenić ?
J. B
rok temu
Księża powinni żenić się i mieć dzieci jak inni ludzie. Wtedy dopiero zmieniło by się ich myślenie i ich poglądy. Jak na razie ich podejście do życia i do innych spraw jest katastrofalne. Kiedys myślałam, że okres kościoła i papiestwa się skończył. Ale nie!!!! Trwa nadal!!! I nadal uważa społeczeństwo za ciemnotę. Pedofilia i homoseksualizm istniał od kiedy, tylko istniał kościół. I to jest nic nowego. Ile to lat kościół walczy z tym i nic. I Nic nie zwalczy póki nadal będzie zaklamanie i robienia z ludzi ciemnoty. To nie ten wiek!!!! Oklamuje nas Rząd i Kościół. Nikomu już nie można ufać. A te czcze gadanie kościoła, to tylko farmazony. Na koniec chcę zaznaczyć, że wierzę a w Boga, ale nie wierzę w Ksiezy. I tu chcę powiedzieć, ludzie nie żyjemy w ciemnocie!!!! Należy wierzyć w Boga i Jezusa, ale co do Ksiezy i ich historii i praktyk to raczej nie koniecznie. Każdy Chrześcijanin powinien wiedzieć, ile krzywdy zrobił nam kościół, i ile dokonał zabójstw w porównaniu do innych wiar. Dlatego bede wierzyła nadal w Boga, ale już nie koniecznie w kapłanów. Dziekuje za uwagę. 🙂🙂
Barely
rok temu
Skończy się na gadaniu
To znaczy...
rok temu
Że będzie likwidował Kościół Katolicki ?
Tomasz
rok temu
Instytucja ,która posiadaną siłą ,ukrywa i umożliwia popełnianie zbrodni ,nie ma żadnego prawa udzielania nauk moralnych !!! "Crimen Sollicitationis, tajny dokument z 16 marca 1962, opracowany przez watykańskich urzędników i zatwierdzony przez papieża Jana XXIII ."
Krystian
rok temu
Co z tych słów wynika w odniesieniu do polskich, kościelnych realiów? Nic!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić