Na uczniów prywatnej szkoły zawalił się sufit. 12 dzieci w szpitalu

2

Do szpitala trafiło 12 uczniów i jeden nauczyciel po tym, jak zawalił się sufit prywatnej szkoły Rosemead w Londynie. Władze placówki próbują ustalić przyczynę zdarzenia.

Na uczniów prywatnej szkoły zawalił się sufit. 12 dzieci w szpitalu
Na uczniów prywatnej szkoły Rosemead w Londynie zawalił się sufit. Zdjęcie ilustracyjne (YouTube, Rosemead YouTube)

Do incydentu doszło po godzinie 9:00 w poniedziałek. Łącznie 16 osób zostało rannych, a 13 z nich wymagało hospitalizacji.

Sufit runął na uczniów w czasie lekcji

Sufit zawalił się w czasie lekcji trzeciej klasy podstawówki. 12 dzieci i jeden nauczyciel zostali przetransportowani do szpitala. Pozostałych uczniów i personel ewakuowano z budynku.

To nie powinno się zdarzyć. Zastanawiam się, jak szkoła mogła kontynuować dzień, w którym grupa dzieci została ranna. Skoro mówią, że teraz jest bezpiecznie, to super, ale czy to nie powinno być oczywiste każdego dnia, kiedy idziesz do szkoły? – powiedział dla "Daily Mail" jeden z rodziców rannych uczniów.

Straż pożarna stwierdziła, że nie ma ryzyka zawalenia pozostałych części konstrukcji. Budnek został wzniesiony 156 lat temu. Rosemud to szkoła prywatna, w której semestr kosztuje w przeliczeniu ponad 20 tys. złotych.

Przewodniczący dyrekcji Szkoły Przygotowawczej w Rosemead powiedział, że większość dzieci została od razu wypisana ze szpitala. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, które mogłyby zagrażać ich życiu. Prawdopodobnie zostanie wszczęte dochodzenie w sprawie tego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ma obaw co do reszty budynku. Będziemy współpracować z władzami w zakresie ewentualnego dochodzenia - powiedział.
Zobacz także: Inflacja największym problemem PiS-u. Prof. Dudek: Prezes lubi gromkie zapowiedzi
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić