aktualizacja 

Naczepa-chłodnia skrywała tajemnicę. Inspektorzy pokazali zdjęcia z A2

77

Inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski nagłośnili sprawę nielegalnego transportu. Podczas wieczornej kontroli na autostradzie A2 ujawnili, że kierowca ciężarówki jadący z naczepą-chłodnią, skrywał sekret.

Naczepa-chłodnia skrywała tajemnicę. Inspektorzy pokazali zdjęcia z A2
Naczepa skrywała tajemnicę (WITD Poznań)

Na autostradzie A2 przeprowadzono kontrolę drogową, o której usłyszała cała Polska. Sytuacja z Wielkopolski udowodniła, że inspektorzy transportu drogowego nieprzerwanie muszą trzymać rękę na pulsie. Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu prób nielegalnego transportu towarów.

Inspektorzy z Wielkopolski w godzinach wieczornych zatrzymali kierowcę ciężarówki. Mężczyzna przemieszczał się swoim zestawem z naczepą-chłodnią po autostradzie A2. Do zatrzymania doszło w Żdżarach. Transport wykonywany był na potrzeby litewskiego przedsiębiorstwa. Kierowca do kontroli okazał dokument CMR z wpisanym ładunkiem dwóch pojazdów osobowych i miejscem załadunku w Niemczech oraz miejscem przeznaczenia na Litwie.

Inspektorzy przyjrzeli się transportowi. Okazało się, że kierowca naruszył czas pracy, za co ukarano go karą finansową w wysokości 200 złotych. Po wykryciu nieprawidłowości funkcjonariusze postanowili również przyjrzeć się przewożonym w naczepie samochodom. Ich czujność była w pełni uzasadniona, co potwierdziło się chwilę później.

Wpadł jak śliwka w kompot

Po sprawdzeniu samochodów marki Lexus kierowca ciężarówki miał prawdziwy problem. Okazało się, że osobówki transportowane w naczepie były kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny odpowiedzialnego za transport. Zatrzymany trafił do aresztu, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Koninie.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić