Dramat na Jeziorze Foluskim. Ratownicy byli bezsilni

15

Na Jeziorze Foluskim niedaleko Inowrocławia (województwo kujawsko-pomorskie) doszło do tragedii. Ratownicy WOPR musieli interweniować po tym, jak otrzymali zgłoszenie o pustej dryfującej łodzi. Niestety, wędkarza nie udało się uratować.

Dramat na Jeziorze Foluskim. Ratownicy byli bezsilni
Wędkarz nie przeżył (Facebook, Nadgoplański WOPR Kruszwica)

Coraz krótsze dni i pogarszająca się pogoda sprawiają, że miłośnikom wędkowania przyjdzie niedługo realizować pasję w znacznie mniej przyjaznej aurze. Służby regularnie informują o dramatycznych wypadkach na wodzie. Niestety, coraz trudniejsze warunki sprawiają, że wypływanie na jeziora staje się coraz mniej bezpieczne.

W sobotę 10 września na Jeziorze Foluskim niedaleko Inowrocławia doszło do tragedii. Państwowa Straż Pożarna zwróciła się do ratowników WOPR z Kruszwicy z prośbą o zadysponowanie grupy sonarowej do miejscowości Folusz. Na jeziorze znaleziono pustą łódź z rzeczami wędkarza. Istniało podejrzenie, że osoba, która nią pływała, po prostu wpadła do wody.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na miejsce domniemanego zdarzenia przybyli ratownicy WOPR. Niestety, niedługo później potwierdziły się podejrzenia, że wędkarz, który przebywał w łodzi, wpadł do jeziora. Służby odnalazły mężczyznę pod powierzchnią wody i od razu go wyciągnęły. W ich działaniach znaczenie miała każda sekunda. Podjęto starania, aby przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego.

Tragiczny wypadek. Wędkarz nie żyje

Niestety, pomimo wysiłków ratowników, życia wędkarza nie udało się uratować. WOPR-owcy zamieścili na Facebooku post, w którym pokazali również fotografię z miejsca akcji. Na zdjęciu widać, że na jeziorze panowały już jesienne warunki atmosferyczne. Nie wiadomo, w jaki sposób dokładnie mężczyzna wypadł z łodzi. Opady deszczu sprawiają, że nie można wykluczyć ewentualnego poślizgnięcia się mężczyzny.

Sytuacja z województwa kujawsko-pomorskiego może być przestrogą dla innych miłośników wędkowania.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić