Marcin Lewicki| 

Nagranie z granicy z Białorusią. W rękach mieli szpadle

40 nielegalnych imigrantów próbowało przekroczyć zaporę na granicy Polski i Białorusi. Straż graniczna informuje o mężczyznach uzbrojonych w łopaty i szpadle. Na dowód zajścia pokazuje nagranie z miejsca zdarzenia.

Nagranie z granicy z Białorusią. W rękach mieli szpadle
Straż graniczna zaprezentowała nagranie z granicy polsko-białoruskiej (Twitter)

O ataku imigrantów na zaporę na granicy polsko-białoruskiej informuje na Twitterze oficjalny profil Straży Granicznej.

Według pograniczników pokaźna grupa 40 mężczyzn chciała sforsować zabezpieczenia i przedostać się na polską stronę. Straż przekazała, że wszyscy imigranci zostali ściągnięci na miejsce przez białoruskie służby specjalne.

Migranci, ściągani pod granicę przez służby Białorusi szukają miejsca, gdzie mogłyby spróbować sforsować zabezpieczenia - piszą na Twitterze pogranicznicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skuteczna walka z inflacją? "Rząd przeszkadza"

Do zdarzenia miało dojść podczas patrolu białowieskiej jednostki straży granicznej. Ostatecznie migranci nie sforsowali zabezpieczenia zapory.

Grupa 40 mężczyzn przemieszczała się z łopatami i szpadlami wzdłuż fizycznej bariery na granicy. Migranci obserwowani byli przez patrole oraz monitoring elektroniczny - dodają przedstawiciele Straży Granicznej.

Strażnicy nie podali kiedy dokładnie doszło do zaprezentowanego zajścia na granicy.

Codzienne ataki na polską granicę?

Straż Graniczna praktycznie codziennie informuje o kolejnych atakach na polską granicę i próbach sforsowania ogrodzenia między Polską i Białorusią.

26 września zaporę próbowało podobno pokonać łącznie 107 osób (m.in. z Somalii, Indii czy Afganistanu). Dzień wcześniej do Polski chciało dostać się ponad 50 osób.

Aktywność pograniczników na granicy Polski i Białorusi jest przedmiotem dyskusji politycznej i jednym z głównych tematów przedwyborczych.

Temat podjęła też Agnieszka Holland w filmie Zielona Granica.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić