o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Nagi prokurator na ulicy w Świdnicy. "To nie pierwszy incydent"

874
Podziel się

Nie milkną echa kontrowersyjnego zachowania prokuratora Macieja W., który nago spacerował po ulicy w Świdnicy. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", powołany na stanowisko przez Zbigniewa Ziobrę w trybie pozakonkursowym prokurator w przeszłości po alkoholu miał "narzucać się" policjantce.

Nagi prokurator na ulicy w Świdnicy. "To nie pierwszy incydent"
Prokurator, który spacerował nago po Świdnicy, już wcześniej wzbudzał kontrowersje (Getty Images, pepifoto)
bEJwhnKd

Prokurator Maciej W. spacerował niedawno nago po ulicach Świdnicy (woj. dolnośląskie). Według ustaleń policji nominat Ziobry był pijany. Rozpoczęto postępowanie, które ma wyjaśnić, czy rzeczywiście prokurator wyszedł na ulicę nago.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", prokurator Maciej W., decyzją prokuratora regionalnego, został zawieszony w obowiązkach na okres 6 miesięcy. Grozi mu wydalenie z zawodu.

bEJwhnKf

"To nie pierwszy incydent z udziałem tego prokuratora"

"GW" dotarła do informatorów, którzy twierdzą, że prokurator ze Świdnicy ma na sumieniu też inne wybryki. Maciej W. miał "narzucać się" policjantce. Wobec mężczyzny nie wyciągnięto żadnych konsekwencji.

Spacer nago po centrum miasta to nie pierwszy incydent z udziałem tego prokuratora. W sprawie jego niewłaściwych zachowań o podłożu seksualnym wobec policjantki toczyło się postępowanie karne. A wcześniej podczas jednego ze szkoleń wyjazdowych prokuratorów - bodajże w Świeradowie-Zdroju - prokurator wzbudził sensację, chodząc po korytarzu nie w pełni ubrany i narzucał się kobietom. Nie wyciągnięto wtedy żadnych konsekwencji - opisuje jeden z informatorów "Gazety Wyborczej".

Kolejny informator dziennika donosi, że do zdarzenia doszło 4 lata temu. "Słyszałem, że wydarzenie miało miejsce w 2017 r. Na imprezie policyjnej prokurator miał się narzucać policjantce. Chodziły słuchy, że sprawa miała trafić do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, ale tam ponoć nie zainteresowano się ściganiem Macieja W. Ostatecznie postępowanie przekazano innej jednostce w kraju" - opisuje.

bEJwhnKl

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" próbowali zweryfikować doniesienia informatorów. Z odpowiedzi Prokuratury Krajowej wynika, że toczyło się postępowanie dyscyplinarne wobec Macieja W. mające związek z jego zachowaniem wobec kobiety. Ostatecznie postępowanie zostało umorzone.

W październiku 2020 r. decyzją Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym prokurator ten został ukarany naganą za uchybienie godności urzędu prokuratorskiego. Polegało ono na tym, że będąc pod wpływem alkoholu, narzucał się kobiecie. W tej sprawie zostało także z urzędu wszczęte postępowanie karne. Ostatecznie zakończyło się umorzeniem, a pokrzywdzona nie złożyła zażalenia na takie postanowienie - informuje Prokuratura Krajowa w odpowiedzi na zapytanie "Gazety Wyborczej".

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prokurator Tomasz Ozimek przekazał "Gazecie Wyborczej", że postępowanie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, a następnie przedmiotowe postępowanie zostało przekazane do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

bEJwhnKm
Zobacz także: Agresywny antyszczepionkowiec atakuje reportera Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJwhnKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(874)
Gracz
miesiąc temu
To tak jest, jak sie ma po przegranej parti w pokera dwie opcje, plac albo godzine chodz goly po miescie .
asd
miesiąc temu
respondeat superior
Wwe
miesiąc temu
Nagi instynkt przetrwania
bEJwhnKH
erto
miesiąc temu
HWDP i prokuraturze.
wyklety
miesiąc temu
Jaki szef taki pracownik
Polak
miesiąc temu
Świdnicka prokuratura hmmm do Hollywood się nadaje ze swoją fantazja a sądy trzymają ich stronę , oby nikt z komentujących sam się o tym nie przekonał .
EMMU
miesiąc temu
TO JEST OBRAZ CAŁEJ NASZEJ WŁADZY, LUDZIE OTWÓRZCIE WRESZCIE OCZY NA TO CO ROBI PIS Z POLSKĄ!!!!! ZA KILKA LAT BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO!!!!!
Elo
miesiąc temu
Jak w kościele katolickim przerzucają zbokow z parafii na parafię to tu przerzucili pozakonkursowo prokuratora. Ziobro do dymisji. Oni są tak zepsuci że nie dostrzegają swoich złych czynów.
Xyz
miesiąc temu
Jaka władza tacy prokuratorzy… sędziowie
Czytający
miesiąc temu
...
Czytający
miesiąc temu
"Rozpoczęto postępowanie, które ma wyjaśnić, czy rzeczywiście prokurator wyszedł na ulicę nago". Nie kuchnia, ukradli mu ciuchy jak spał🤣🤣🤣. Zapewne taka będzie linia obrony
Siara
miesiąc temu
Bagatelizowanie wybrykow ludzi wplywowych daje im poczucie bezkarnosci. Kazde odstepstwo od normy powinno byc sprawdzone i wyciagniete konsekwencje. Gosc osmieszyl powage swojego zawodu- miejsce takich jest na odwyku w boleslawcu, a nie w prokuraturze.
MK1
miesiąc temu
Postępowanie prokuratorskie wykaże, że wcale nie był nagi, że to Totalna Opozycja komputerowo wymazała mu ubranie na filmie.
bEJwhnKz
microszkop
miesiąc temu
Należy zrobić przegląd psychiatryczny w prokuraturach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić