Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Nagrała domową aborcję. "Jak w czasie ciężkiego okresu"

70

21 stanów w USA wprowadziło zakaz lub znaczne ograniczenia dla procedury przerywania ciąży po orzeczeniu Sądu Najwyższego, unieważniającym wyrok Roe przeciwko Wade, który gwarantował Amerykankom dostęp do aborcji. W odpowiedzi w mediach społecznościowych kobiety masowo zaczęły udostępniać materiały na temat terminacji ciąży i dzielić się własnymi doświadczeniami.

Nagrała domową aborcję. "Jak w czasie ciężkiego okresu"
Kobiety coraz śmielej mówią o własnym doświadczeniu aborcji (TikTok)

Niektóre kobiety otwarcie opowiadają o własnym doświadczeniu przerywania ciąży, a nawet udostępniają nagrania, gdzie robią aborcję na wizji. Jedną z nich jest 30-letnia nowojorczanka Sunni, której historię opisał "New York Times".

30-latka podzieliła się na TikToku materiałem pokazującym jej własną aborcję. Zdecydowała się na wrzucenie nagrania z powodu tego, co dzieje się wokół przerywania ciąży w Stanach Zjednoczonych.

W rozmowie z dziennikarką "New York Times" podkreśliła, że chciała też wesprzeć w ten sposób inne kobiety. Sunni zdecydowała się na aborcję farmakologiczną po doświadczeniu trudnego pierwszego porodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragedia w Pszczynie. Adam Bodnar: Wyrok TK wytworzył wielki strach

Pokazała nagranie z własnej aborcji. Kobiety wdzięczne za przekazaną wiedzę

W materiale kobieta pokazuje, jak prawidłowo zażyć mifepriston i mizoprostol – dwie substancje, wywołujące poronienie. 30-latka udziela też informacji, gdzie należy zamówić bezpieczne leki. Ponadto podpowiada, do jakiej organizacji pomocowej mogą zgłosić się nieubezpieczone Amerykanki.

Na nagraniu Sunni pokazuje, że przed aborcją ugotowała obiad, a w czasie jej trwania, opiekuje się dzieckiem i wychodzi z nim na spacer. Podpowiada mi.in., że ruch łagodzi ból i przypomina o nawodnieniu, a także o zaopatrzenie się na wszelki wypadek w ibuprofen.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Materiał 30-latki wzbudził duże emocje za Oceanem i ostrą krytykę ze strony ruchów anti-choice. Wiele kobiet podkreśla jednak, że jest jej wdzięczna za przekazaną rzetelną wiedzę, a także normalizowanie przerywania ciąży.

Kobiet takich jak Sunni, otwarcie opowiadających o doświadczeniu aborcji, jest coraz więcej. Wielu konserwatywnych polityków czy sędziów zastanawia się jednak, jak już teraz pociągnąć je do odpowiedzialności karnej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić