Nagrali go rano. Taki widok na warszawskim Ursynowie

Jeden z mieszkańców warszawskiego Ursynowa nagrał łosia, który przechadzał się ulicami tamtejszej dzielnicy. To kolejny taki przypadek w Warszawie w ostatnim czasie. Łosie coraz częściej widywane są na ulicach dużych polskich miast.

Duży Łoś widziany na ulicach Ursynowa.Duży Łoś widziany na ulicach Ursynowa.
Źródło zdjęć: © Facebook
Karol Osiński

Ok. godz. 6:45 na ul. Żołny znajdującej się na warszawskim Ursynowie, widziany był duży łoś. Jeden z mieszkańców zamieścił wideo na Facebooku, na którym widać, jak zwierzę przechadza się pomiędzy tamtejszymi domami, lecz nie po polnych ścieżkach, a ulicą. Prawdopodobnie łoś wyszedł z pobliskiego Lasu Kabackiego.

Łoś nagrany na Ursynowie

Nagranie zobaczyło już kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. W komentarzach pojawiają się różne opinie nt. zaistniałej sytuacji. Internauci zwracają uwagę, że zwierzęta w tym momencie narażone są na bardzo duże niebezpieczeństwo i apelują o nieprzepłaszanie ich z uwagi na możliwość zawiśnięcia na ostrym ogrodzeniu.

"Nie płoszyć. Możne wtedy wpaść na ogrodzenie", "Cudny, mam nadzieję, że bezpiecznie wrócił do lasu", " Zabieramy zwierzętom miejsca do życia. Niszczymy ich domy, żeby mieć więcej dla siebie" - piszą internauci poruszeni losem łosia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rowerzystka wymusiła pierwszeństwo. Nagranie wypadku

W ostatnim czasie podobnych sytuacji z łosiami było więcej. Inny użytkownik Facebooka zaobserwował łosia spacerującego nocą ul. Ordona na warszawskiej Woli. Jeszcze wcześniej informowaliśmy na o2.pl o łosiu przechadzającym się po centrum Sopotu. Pod każdym podobnym nagraniem lub zdjęciem ludzie zwracają uwagę na rosnący problem łosi przychodzących do centrów miast.

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie