Angelika Karpińska| 

Nagranie trafiło do sieci. Muzułmanie są wściekli

Grupa Rosjanek wykonywała rozgrzewkę przed udziałem w maratonie. Wysportowane kobiety zostały sfilmowane podczas robienia przysiadów na tle meczetu w Kazaniu. Wywołało to oburzenie wśród muzułmanów.

Nagranie trafiło do sieci. Muzułmanie są wściekli
Grupa kobiet robiła przysiady przed meczetem. (Twitter)

Lekkoatletki rozgrzewające się przed maratonem w Kazaniu wywołały skandal. Kobiety ubrane w obcisłe stroje do biegania trenowały w pobliżu meczetu Kul Szarif w Republice Tatarstanu.

Rosjanki zostały sfilmowane od tyłu, gdy wykonywały przysiady. Zastępca mutfiego Tatarstanu Rafik Mukhametshin stwierdził, że zachowanie kobiet było "prowokacyjne" i "niedopuszczalne".

To niedopuszczalne. Można znaleźć inne tło. Myślę, że są to z ich strony działania prowokacyjne. Nie popieramy takich zachowań - powiedział Mukhametshin.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wielu muzułmanów wyraziło w mediach społecznościowych oburzenie nagraniem. Byli szczególnie rozgniewani dlatego, że film zrobiono podczas ramadanu, czyli świętego miesiąca muzułmanów, który jest czasem postu i duchowego oczyszczenia.

Rosjanki wywołały skandal. Autorka nagrania tłumaczy

Autorka nagrania twierdzi, że to, że ćwiczenia odbywały się na tle meczetu, było zupełnie przypadkowe. Twierdzi, że ona i inne lekkoatletki nie chciały nikogo urazić.

Nie realizowałyśmy żadnych złych zamiarów i nigdy nie chciałyśmy nikogo urazić. Rozgrzewałyśmy się na scenie, która stała na tle meczetu - tłumaczy Ekatrina.

Zobacz także: Sri Lanka zaostrza prawo. Zakazuje noszenia burek i zamyka islamskie szkoły

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić