Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Nagranie z Bieszczad. Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś

12
Podziel się:

Niedźwiedzie w Tatrach na dobre wybudziły się już z zimowego snu. Teraz w poszukiwaniu pożywienia przemierzają górskie zbocza. Tymczasem leśnicy z Nadleśnictwa Baligród w woj. podkarpackim opublikowali niezwykłe nagranie. W roli głównej dwa małe niedźwiadki.

Nagranie z Bieszczad. Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś
MMA na łonie natury. W roli głównej małe niedźwiadki. (Lasy Państwowe, Twitter)

Wraz z nadejściem wiosny niedźwiedzie wybudzają się z zimowego snu. Po zimowym letargu zwierzęta te wyruszają na poszukiwanie pokarmu. Chętnie korzystają z pożywienia przygotowanego w karmiskach dla zwierzyny łownej.

Wiosną żywią się roślinami zielnymi oraz zeszłorocznymi nasionami buka. Przebudzone niedźwiedzie mogą być groźne dla ludzi. Leśnicy przypominają, by nie schodzić ze szlaków turystycznych.

Tymczasem na terenie Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach zarejestrowano niezwykły moment zabawy dwóch młodych niedźwiadków. Kiedy niedźwiedzica szukała pożywienia, jej małe "trenowały MMA".

"Urocze maluchy", Cudne rozrabiaki", "Niedźwiedzica wykazuje zaniepokojenie, a niedźwiadki bawiąc się "ustalają", który będzie dominujący w tej dwójce" - komentują nagranie internauci.

Niedźwiedzie w Polsce są objęte ochroną gatunkową. Strefę ochrony stanowi miejsce gawrowania i obszar w promieniu do 500 m od tego miejsca w okresie od 01.11 - 30.04. Dorosły osobnik może osiągać nawet 2,5 m długości, a ciężar jego ciała przekracza 300 kg. Mimo dużych rozmiarów, na krótkich odcinkach niedźwiedź może biec z prędkością nawet 65 km/h. Potrafi też pływać i wspinać się wysoko w górach. Jest wszystkożerny, ale najczęściej zjada rośliny.

Menu niedźwiedzi zmienia się w ciągu roku, późnym latem żywią się głównie malinami i owocami borówki czarnej (czarnej jagody). Zimą zapadają w sen zimowy w przygotowanym przez siebie legowisku, zwanym gawrą. W Polsce niedźwiedzie możemy spotkać w Karpatach.

Zobacz także: Auta skute lodem w Rosji. Dziesiątki kompletnie zamarzniętych samochodów na statku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
jam
3 tyg. temu
ja ogólnie to mało widziałem ,a najciekawszych wiadomosci dowiaduje sie od orłow redakcyjnych z onetu.czyncie tak dalej nieuki
ztk
2 miesiące temu
Lesnicy zauważyli dwa małe niedzwiadki wybudzone ze snu zimowego!!! Czy to mozliwe??? Po chwili namysłu odgonili jednak niedzwiadki, przystąpili do swej pracy i za pomoca Harvesterów wznowili masową wycinkę drzew. Jacy lesnicy? To są drwale nie leśnicy. Niedługo zostaną po nich karczowiska i plantacje choinek szykowane do sprzedaży na Świeta. Lasy nie są po to żeby je wycinać w pień , sprzedając wycięte drewno rumuńskim firmom na reeksport do Chin. W PISlandii jednak wszystko jest możliwe.
Komentarz
2 miesiące temu
No co bawią się co do tego macie
Pytam
2 miesiące temu
Jackowski gdzie te ulewy w długi lykiend majowy z twoich wizji
Och
2 miesiące temu
Czym się tu podniecac,bawią się i tyle.
JAM
2 miesiące temu
A co z tym misiem, który zgubił mamę się pytam?????
byłem i widzi...
2 miesiące temu
szkoda tylko, że te Lasy Państwowe nie pisza prawdy o wycinkach lasów w tychże Bieszczadach, a rżną na potęgę okradając nas ze wszystkich dóbr naturalnych
heh
2 miesiące temu
Dlaczego do artykułu pod tytułem "Robi się gorąco. Rosjanie przerzucają sprzęt do Iziumu!" o2 daje zdjęcie belgijskich samobieżnych gepardów produkcji niemieckiej jako zdjęcie ilustracyjne? O2 nie ma zdjęć sprzętu rosyjskiego?
teściowa
2 miesiące temu
TO przebani za misie donek angela i władimir BESTROSKO hasają sobie po ŁĄCE ALBO mają TAM TAJNE SpoTKANIE JAK BY TU JESZCZE BARDZIEJ ZASZKODZIĆ POLSCE I POLAKOM ?
Pepo
2 miesiące temu
W nieziele spodkalem niedzwiedzia lazy teodorowka k. Dukli i zachwyty slodkie itd wypisujecie ale na zywo to byscie narobili w portki bo niejest wtedy do smiechu i zachwytu
pola
2 miesiące temu
Przepiękny widok, jakoś tak lżej na sercu się robi.
Man
2 miesiące temu
Takie widoki przypominają w tym całym zgiełku, że natura była i jest piękna. Inflacja, wojna, pandemia w końcu przeminą..a małe misie niezmiennie będą dokazywać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić