Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Rolnik znalazł to na polu. Odkrycie poruszyło archeologów z całego świata

69
Podziel się:

W Strefie Gazy doszło do przypadkowego odkrycia, które poruszyło archeologów z całego świata. Jeden z miejscowych rolników właśnie pracował na polu, kiedy natrafił na coś twardego. Po wydobyciu okazało się, że był to liczący aż 4,5 tys. lat posąg bogini.

Rolnik znalazł to na polu. Odkrycie poruszyło archeologów z całego świata
Rolnik przypadkowo znalazł pomnik bogini miłości i wojny, liczący aż 4,5 tys. lat (Getty Images)

Jak informuje BBC, znalazcą posągu jest Nidal Abu Eid. Pracował na swoim polu w Khan Younis w południowej części strefy Gazy, kiedy natrafił na posąg bogini noszącej wężową koronę.

Znaleźliśmy go przypadkiem. Był zabłocony, więc umyliśmy go wodą. Zdawaliśmy sobie sprawę, że coś cennego, ale nie mieliśmy pojęcia, że ma aż tak wielką wartość archeologiczną – mówił Nidal Abu Eid w wywiadzie dla BBC.

W Strefie Gazy odkryto pomnik starożytnej bogini

Posąg ma 22 cm wysokości i przedstawia kananejską boginię Anat. Według ustaleń archeologów liczy sobie 4,5 tys. lat i powstał w okresie późnego brązu.

Dziękujemy Bogu i jesteśmy dumni, że pozostał na naszej ziemi, w Plestynie, od czasów kananejskich – cieszył się Nidal Abu Eid w rozmowie z BBC.

Obecnie posąg jest wystawiony w Qasr al-Basha. To zabytkowy budynek, w którym znajduje się jedno z niewielu muzeów w Strefie Gazy. Odsłonięcie artefaktu odbyło się w trakcie uroczystej konferencji prasowej.

Takie odkrycia dowodzą, że Palestyna ma cywilizację i historię, a nikt nie może temu zaprzeczać ani tego fałszować. To jest naród palestyński i jego starożytna cywilizacja kananejska – mówił w trakcie konferencji prasowej Jamal Abu Rida z prowaszonego przez Hamas Ministerstwa Turystyki i Starożytności (BBC).
Zobacz także: Zobacz też: Bezcenne odkrycie w Izraelu. Turysta natknął się na naczynie z epoki brązu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Xxx
4 miesiące temu
Rolnik w strefie Gazy znalazl to na polu.Natomiast u nas rolnicy nic nie znajduja bo sa zajeci szukaniem żon.
Katolik
4 miesiące temu
Toż to Matka Boska Palestyńska.
Ruchaella
4 miesiące temu
Czy to znaczy, że jest nadzieja na odczepienie sie od tych ziem plemienia z gniazda żmij? Przecież widać jak na dłoni, że te ziemie od zawsze należały do Palestynczyków i ich braci.
Rita
4 miesiące temu
Podobno w tej strefie bandaży dzieci umierają podobnie jak z rak orków? Z czyich?
Prawda w kami...
4 miesiące temu
"Takie odkrycia dowodzą, że Palestyna ma cywilizację i historię, a nikt nie może temu zaprzeczać ani tego fałszować." To samo można powiedzieć o każdej innej części ziemi także tej polskiej. Samodzielnie znajduje artefakty nie gorsze od prezentowanego tutaj, w Egipcie czy Peru. Pozdro dla otwartych umysłów. ⚱🗿👌🙂
Prawda w kami...
4 miesiące temu
"Takie odkrycia dowodzą, że Palestyna ma cywilizację i historię, a nikt nie może temu zaprzeczać ani tego fałszować." To samo można powiedzieć o każdej innej części ziemi także tej polskiej. Samodzielnie znajduje artefakty nie gorsze od prezentowanego tutaj, w Egipcie czy Peru. Pozdro dla otwartych umysłów. Nie wiem po co usuwać taki komentarz. Będę go dodawać do oporu😀🗿⚱
Zakochany w K...
4 miesiące temu
"Takie odkrycia dowodzą, że Palestyna ma cywilizację i historię, a nikt nie może temu zaprzeczać ani tego fałszować" Tak samo można powiedzieć o każdej innej ziemi-także polskiej. To co znajduję na polach i w lasach niczym nie odstaje od Peru, Palestyny czy Egiptu. Pozdro dla otwartych umysłów
Lajk
4 miesiące temu
Może to nie bogini tylko rydzol z tamtych czasów, żądny władzy i pieniędzy ?
Goryl
4 miesiące temu
Jakaś gadzina. Dziwna ta bogini z symbolem węża.
Co nam serwuj...
4 miesiące temu
Grupa pielęgniarek oddziału intensywnej terapii w Utah próbowała ukryć fakt, że jeden z ich pacjentów, który jest w pełni zaszczepiony przeciwko koronawirusowi Wuhan (COVID-19), odkrztusza włókniste skrzepy z jednego z płuc. Według Tracy, jeden z jej kolegów podzielił się z nią zdjęciem włóknistego skrzepu, który został wykrztuszony przez 32-letniego pacjenta na OIOM-ie szpitala. Pacjent, skądinąd zdrowy człowiek, jest w pełni zaszczepiony. (Powiązane: Działacz pielęgniarski: Pracownicy służby zdrowia, którzy wspierali politykę szpitalną COVID-19, powinni stanąć przed sądem za zgony, które umożliwili.)
Mietek
4 miesiące temu
Były święta, Maria Magdalena zmartwychwstała zamiast Jezusa. Teraz chce 500+ na Jezusa zwrotne nas ostatnie 2000 lat
Oddd
4 miesiące temu
Od kiedy PiSowiec wie co to bogini czy jej kamień ?
Nikt 68
4 miesiące temu
U nas w kraju dostał by paragraf... Za nielegalne pozyskanie
Tak
4 miesiące temu
Jajcarze z tych katolików, bogini sprzed 4,5 tyś lat a oni modlą się do chłopa z przed 2 tyś lat.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić