Nagranie z Moskwy. Oto co się działo po meczu Iran-USA

Reprezentacja Iranu przegrała z USA (0:1) i odpadła z mundialu w Katarze 2022. Irańczycy po przegranej mogli liczyć na wsparcie Rosji. W Moskwie pojawił się specjalny napis, który wspiera państwo z Bliskiego Wschodu. Nagranie, obrazujące to osobliwe wsparcie trafiło do sieci.

Nagranie z Moskwy. Oto co się działo po meczu Iran-USA
Niebywałe. Tak Rosjanie wspierają Iran (Twitter)

To był mecz z wielkim politycznym podtekstem. Atmosfera gorąca była już dzień wcześniej, kiedy irańscy dziennikarze zrobili z konferencji prasowej przed sportowym wydarzeniem polityczne wydarzenie. Co się działo? Nazwali wówczas Stany Zjednoczone rasistowskim krajem, a trenera USA pytali o ruch wizowy. Oprócz tego pouczali, jak się prawidłowo wymawia nazwę ich kraju.

Na zielonej murawie lepsi okazali się piłkarze Stanów Zjednoczonych, którzy po bramce Christiana Pulisica awansowali do kolejnej rundy mundialu w Katarze, a Irańczyków wysłali do domu.

W trakcie i po spotkaniu w centrum Moskwy pojawił się specjalny baner multimedialny, wspierający Iran. "Iranie, Rosja jest z wami!" - można było przeczytać na ścianie centrum kinowego Oktyabr w Rosji. To nie koniec, gdyż później przewijały się także napisy "USA jest zawsze mały, a Iran zawsze wielki".

Zobacz także: Putin zrezygnował ze swoich marzeń zdobycia Kijowa? Ekspert o możliwej próbie

Na dodatek w filmie wykorzystano, oczywiście bez pozwolenia, twarze muzyków Little Big, którzy potępili wojnę i opuścili Federację Rosyjską.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie jest tajemnicą, że Rosja i Iran zacieśniają współpracę wojskową. Chodzi głównie o setki dronów, w większości dronów-kamikadze. Są to, mówiąc w uproszczeniu, sterowane zdalnie lub autonomicznie latające drony, wyposażone w głowicę bojową z ładunkiem wybuchowym.

Nowa umowa Iranu z Rosją

Jak poinformował kilka dni temu dziennik "Washington Post", Rosja i Iran porozumiały się w sprawie budowy "setek" dronów bojowych według irańskiego projektu na terytorium Rosji. Umowa może zaspokoić rosyjskie zapotrzebowanie na broń precyzyjnego rażenia, a Iranowi może przynieść głównie korzyści ekonomiczne.

To nie koniec, bowiem pojawiają się obawy, że Iran dostarczy też Rosji pociski balistyczne.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić