aktualizacja 

Tak Ukraińcy odróżniają Putina od jego sobowtórów

Władimir Putin dorobił się zbyt wielu wrogów na całym świecie, by bez odpowiednich zabezpieczeń pokazywać się publicznie. Według ustaleń ukraińskiego wywiadu, rosyjski prezydent ma co najmniej trzech sobowtórów, którzy zastępują go na oficjalnych wystąpieniach. W rzeczywistości jednak ta liczba może być jeszcze większa. Jak rozpoznać dublerów Putina?

Tak Ukraińcy odróżniają Putina od jego sobowtórów
Wladimir Putin... a może dubler? (Getty Images)

Wykorzystywanie sobowtórów przez wysoko postawionych polityków w Rosji i ZSRR ma długą tradycję. Robił to już Józef Stalin, który za czasów swoich rządów panicznie bał się o własne życie. Według pogłosek, dyktator miał nawet czterech zmienników, którzy występowali zamiast niego na publicznych zgromadzeniach.

Kilka lat temu Kreml oficjalnie zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek zatrudniał sobowtórów, którzy zastępowaliby Władimira Putina w jego obowiązkach. Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow w wywiadzie dla brytyjskiej gazety "Daily Mail" wyznał jednak, że według ustaleń ukraińskich agentów... rosyjski przywódca używa co najmniej trzech dublerów!

Wiemy na pewno o trzech osobach, które go zastępują, ale nie wiemy, ile ich jest dokładnie. Wszyscy przeszli operacje plastyczne, aby wyglądać podobnie - oświadczył Budanow.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Upokorzyli tym żołnierzy Putina. Tak Rosjanie śpiewali hymn Ukrainy

W rzeczywistości liczba osób udających rosyjskiego prezydenta może być znacznie większa. Dokładne dane na ten temat nie są znane, gdyż jak wskazuje portal "Visit Ukraine Today", informacja ta jest skrzętnie skrywana i stanowi tajemnicę państwową. Prawdopodobnie nawet nie wszyscy urzędnicy Kremla znają szczegóły dotyczące sobowtórów przywódcy. Takie dane udostępniane są jedynie osobom najbardziej wiarygodnym, należącym do najbliższego kręgu Putina.

Jak rozpoznać sobowtórów Władimira Putina?

Choć Kreml dokłada wszelkich starań, by zmiennicy byli jak najbardziej podobni do "pierwowzoru", według agentów ukraińskiego wywiadu istnieją pewne różnice, które zdradzają zwodzicieli. Kyryło Budanow podkreśla, że ​​w ukraińskim wywiadzie zatrudnieni są specjaliści, którzy na podstawie analizy nagrań i zdjęć potrafią wskazać niuanse odróżniające Putina od jego sobowtórów.

Podobno dublerów można rozpoznać po ich odmiennych zwyczajach, manierach, sposobie mówienia, chodzie, układzie zmarszczek na twarzy, a nawet... wzroście. Eksperci biorą pod uwagę także fakt, że każdy człowiek posiada niepowtarzalny, indywidualny kształt małżowiny usznej, który pozwala na jego identyfikację.

U każdego kształt uszu jest inny. I to jest jak odcisk palca, obraz ucha każdej osoby jest niepowtarzalny - wyjaśnia Budanow.

Sobowtórów Putina można spodziewać się na przykład na mało istotnych wystąpieniach publicznych, spotkaniach z obywatelami oraz we wszystkich tych sytuacjach, w których istnieje prawdopodobieństwo zamachu na życie prezydenta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić