aktualizacja 

Nagranie z Rzymu. To zrobił na oczach wszystkich

36

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna bierze kąpiel w Fontannie Czterech Rzek w Rzymie. Nie udało się zatrzymać go na gorącym uczynku, ale włoska policja nie traci nadziei. Funkcjonariusze liczą, że mężczyznę uda się zidentyfikować i ukarać.

Nagranie z Rzymu. To zrobił na oczach wszystkich
Włoska policja poszukuje mężczyzny, który wykąpał się w fontannie. (YouTube, Corriere della Sera\)

W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przy Fontannie Czterech Rzek, która jest usytuowana w Rzymie. Fontannę w VII wieku wykonał włoski rzeźbiarz Gianlorenzo Bernini. Jest to jeden z cenniejszych obiektów w mieście.

Wskoczył do zabytkowej fontanny

Na nagraniu widać młodego mężczyznę, który jest ma na sobie jedynie bieliznę. Mężczyzna wchodzi do fontanny i idzie w stronę jednego z wodospadów. Następnie udaje, że bierze kąpiel.

Mężczyzna miał towarzystwo. W tle było słychać śmiechy i komentarze. Dookoła przechodzili ludzie, jednak nikt nie zwrócił uwagi śmiałkowi. Po spłukaniu głowy turysta zaczął wychodzić z wody.

Policja wciąż ma nadzieję odnaleźć mężczyznę z nagrania. Funkcjonariusze liczą na to, że ktoś go rozpozna i poda jego dane. Mandaty za kąpiele w fontannach są bardzo wysokie. Turysta musi się liczyć z karą wynoszącą od 160 do nawet 450 euro.

W 2017 roku Virginia Raggi - ówczesna burmistrz Rzymu wprowadziła szereg zakazów dotyczących zabytkowych obiektów. Zakazano jedzenia i picia koło historycznych fontann, a także siadania na ich marmurowych brzegach, moczenia nóg, kąpieli czy też pojenia zwierząt. Nie można również wspinać się po zabytkach, pisać po nich, czy zostawiać w ich pobliżu śmieci.

W dekrecie zabroniono czynności, które określono skrótem jako "biwakowanie". Wyjątkiem od tych surowych zasad jest tradycyjny gest wrzucania monet np. do Fontanny di Trevi.

W 2022 roku zagłosowano za zainstalowaniem blokad na słynnych Schodach Hiszpańskich. Blokada ma uniemożliwiać wjazd na najsłynniejsze schody świata. Pojawiły się doniesienia o kierowcach, którzy próbowali wykonać taki manewr, uszkadzając tym samym zabytek.

Zobacz także: Piazza Navona, bagno notturno nella fontana dei Quattro fiumi
Zobacz także: Maria Prokop pierwszy raz o problemach ze zdrowiem psychicznym
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić