Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Nagranie z warmińskiego lasu. Leśnicy osłupieli. "Czy to możliwe?"

270
Podziel się:

Przedstawiciele Nadleśnictwa Wichrowo (woj. warmińsko-mazurskie) opublikowali nagranie z niezwykłym zwierzęciem. Widać na nim watahę wilków. Jeden z nich ma nietypowy kolor. "Czy to możliwe?" - pytają leśnicy.

Nagranie z warmińskiego lasu. Leśnicy osłupieli. "Czy to możliwe?"
Czarny wilk. Czy to możliwe? (Facebook, Nadleśnictwo Wichrowo - Lasy Państwowe)

Jedna z fotopułapek w Leśnictwie Kłębowo zarejestrowała nietypowe zwierzę. Wraz z wilkami o naturalnej i standardowej barwie po lesie przechadzał się... czarny wilk?! Leśnicy śpieszą z odpowiedzią na pytanie, czy to w ogóle możliwe?

Nagranie z czarnym wilkiem pojawiło się na Facebooku Nadleśnictwa Wichrowo. Kamera miała monitorować nielegalne przejażdżki quadami po lesie. Tymczasem, jak donoszą leśnicy, kamera zarejestrowała "watahę wilków wśród których był osobnik o całkowicie czarnym ubarwieniu".

Miała zarejestrować [fotopułapka - red.] przypadki nielegalnego jeżdżenia quadami po lesie. Aktywowana czujnikiem ruchu kamera zarejestrowała jednak prawdziwą sensację… watahę wilków wśród których był osobnik o całkowicie czarnym ubarwieniu!!!

Czarny wilk - czy to w ogóle możliwe?

Jak podają leśnicy, jest to prawdopodobne. Do takiej anomalii mogłoby doprowadzić skrzyżowanie wilka z psem. W efekcie "powstają geny odpowiedzialne za dziedziczenie koloru sierści", dodają specjaliści.

Moim zdaniem jest to jednak pies, a nie hybryda, czyli krzyżówka wilka z psem. Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z niezwykłą rzadkością, czyli zaakceptowaniem psa przez wilczą watahę - tłumaczy Adam Gełdon, leśnik z Nadleśnictwa Spychowo, ekspert i miłośnik wilków.

Gełdon dodał, że takie sytuacje się zdarzają. Jednak wyjaśnia, że, nie jest to pożądane zjawisko. Może prowadzić do krzyżowania się gatunków.

Informację o tym nagraniu niezwłocznie przekażemy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i to RDOŚ będzie decydował o dalszym postępowaniu - zapowiedział Waldemar Ostrowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo.
Zobacz także: Zwierzęta przypominają o sprzątaniu lasu. Nagranie z Wigierskiego Parku Narodowego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(270)
Wiadomo coś?
3 tyg. temu
A co z tą krową uciekinierką do żubrów, przeżyła?
ztk
miesiąc temu
Lesnicy zauważyli wilka w nietypowym kolorze!!! Czy to mozliwe??? Po chwili namysłu odgonili jednak wilka i przystąpili do swej pracy i za pomoca Harvesterów wznowili masową wycinkę drzew. Jacy lesnicy? To są drwale nie leśnicy. Niedługo zostaną po nich karczowiska i plantacje choinek szykowane do sprzedaży na Świeta. Lasy nie są po to żeby je wycinać w pień , sprzedając wycięte drewno rumuńskim firmom na reeksport do Chin. W PISlandii jednak wszystko jest możliwe.
Lizzy
2 miesiące temu
Leśnicy-genetycy. Fachowcy w każdej dziedzinie. A czy najnowszy PUL to przewiduje?
ALLi
2 miesiące temu
Jeżeli to pies lub mieszaniec, należy go odizolować od watahy, bo jak tak dalej pójdzie to wilk zaniknie i będą tylko hybrydy, które są bardziej agresywne i nie boją się człowieka.
mk2137
2 miesiące temu
Witamy w Czarnobylu
Nopis
2 miesiące temu
A czy leśnicy słyszeli o występowaniu w naturze form Melania tycznych? W USA lub Kanadzie formy czarne występują nader często wśród wilków, co mogłoby tłumaczyć okulawienie owego wilka, często formy o różnych ubarwieniach mają choroby spowodowane uaktywnieniem niepożądanych genów
Bury
2 miesiące temu
Nie jestem ekspertem ale ewidentnie ma coś ze stawem biodrowym. Mój pies mial coś podobnego. Pomogła terapia z codziennych kąpieli w jeziorze
Beny
2 miesiące temu
Biedaczek ma chorą łapkę
Puk puk
2 miesiące temu
Mam uszkodzoną nogę więc bez watahy byłby czy byłaby bez szans. Zostawcie go w spokoju.
Mica 635
2 miesiące temu
Jest jeszcze dużo stworzeń, których nie znamy porze to jakiś nowy gatunek wilka, albo czarny pies zwyczajny pies zgubił się w lesie a ta wataha go przygarnęła
Ged12
2 miesiące temu
Normalne! Watacha dba o chromego i kulawego kuzyna, a nie WILK WILKOWI- CZŁOWIEKIEM!
Zygmunt
2 miesiące temu
Gdzie tu hejt. To najprawdziwsza Prawda.
Zygmunt
2 miesiące temu
Wierzcie lub nie. Ubiegłego roku w lesie "Maziarnia Strzelecka" w czasie zbierania grzybów spotkałem parkę wilków; I właśnie była całkowicie czarna wadera i nieco większy od niej szary /typowy/ basior. Wyszły na polankę nie dalej niż 30 metrów ode mnie.Popatrzyły chwilę ,basior prychnął i odeszły w gąszcz. To było wzruszające. Kiedy odwiedzam ten teren zawsze ich wypatruję...niestety więcej się nie pokazały...
dzikus
2 miesiące temu
girke ma chorą
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić