Najczarniejszy dzień pandemii. Zanotowano największy przyrost zakażeń

44

Koronawirus nie ustaje na sile. Ostatnie 24 godziny okazały się przynieść największą liczbę zakażonych od początku pandemii. Na świecie jest już 5 milionów chorych na COVID-19.

WHO: Największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii
WHO: Największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii (Getty Images)

W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano ponad 106 tys. nowych przypadków infekcji. Dane te wskazują na największy dzienny wzrost liczby zarażonych od początku pandemii. Naukowcy informują, że z koronawirusem nie uporamy się szybko.

W ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono do WHO 106 000 przypadków - najwięcej w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia pandemii - powiedział szef Światowej Organizacji Zdrowia podczas konferencji w Genewie.

Zobacz także: Testy na wirusa do wyrzucenia. Wiceminister zapowiada walkę o zwrot pieniędzy

Koronawirus na świecie. Największy przyrost zakażeń od początku pandemii

Niemal 2/3 tych przypadków wykryto w czterech krajach. Epidemiolodzy wskazują, że do państw, gdzie obserwuje się teraz największy przyrost nowych przypadków należą: Stany Zjednoczone, Rosja, Brazylia i Indie.

Koronawirus to jednak nie tylko problem największych mocarstw. Szef WHO podkreśla także zaniepokojenie rosnącą liczbą zakażeń w krajach o małej i średniej zamożności. - Wciąż mamy przed sobą długą drogę jeśli chodzi o pandemię - mówił Tedros Adhanom-Ghebreyesus.

Koronawirus na świecie. Już ponad 5 milionów zakażonych

Według najnowszych danych ze strony internetowej Worldometers, ponad pięć milionów ludzi na świecie jest zarażonych koronawirusem, a 326 tys. osób zmarło z tego powodu. Prawie dwa miliony pacjentów w pełni wyzdrowiało.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić