aktualizacja 

Najgorsze godziny na zakupy. Wtedy nie idź do Biedronki, Żabki, Auchana

74

Nie tylko drożyzna jest utrapieniem klientów marketów i dyskontów. Zakupy utrudniają także tłumy ludzi i ciągnące się kolejki do kas. "Business Insider Polska" sprawdził, na jakie godziny lepiej uważać, planując zakupy. To wtedy sklepy takie jak Biedronka mają największe oblężenie.

Najgorsze godziny na zakupy. Wtedy nie idź do Biedronki, Żabki, Auchana
Kiedy w sklepach są największe tłumy? (Google Maps)

W poszukiwaniu oszczędności Polacy decydują się na zakupy głównie w dyskontach, które uchodzą obecnie za najtańsze sklepy. W tak popularnych sieciach jak Biedronka czy Lidl tłumy można spotkać praktycznie codziennie. Klienci polują na promocje, kupując w niskich cenach, starają się stawić czoła szalejącej inflacji.

Najgorsze godziny na zakupy. Wtedy nie idź do Biedronki

Wiele osób z pewnością zastanawia, jak można uniknąć przeciskania się przez zbiorowiska ludzi i stania w długich kolejkach. Naprzeciw im stanęli redaktorzy portalu "Business Insider Polska", którzy sprawdzili, kiedy w sklepach panuje największe oblężenie, a kiedy można liczyć szybkie dotarcie do kasy.

Okazuje się, że wszystko zależy od typu sklepu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę technologiczną Proxi.cloud i platformę analityczno-badawczą UCE RESEARCH, w ciągu dnia, a w szczególności o poranku, największy ruch odnotowuje się w małych, osiedlowych sklepach, takich jak np. Żabka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sztuczki marketingowe, jakie stosuje na nas Biedronka

W supermarketach największe tłumy można spotkać o godzinie 16:00, a w dyskontach, takich jak Biedronka, największe oblężenie panuje o godzinie 17:00. Godzinę później największym ruchem cieszą się sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak np. Auchan.

Dziennikarze zwrócili się z pytaniem także do źródła, czyli do przedstawicieli popularnych sklepów. Pozyskane dane zgadzają się z wynikami badania. Zarząd sieci poinformował Biedronka, że największy ruch w dyskontach zauważa się w godzinach 15-20:00, a szczyt dokonywanych transakcji przypada na godziny 17-18:00.

Szczególnym dniem w kontekście zakupów jest sobota. Tego dnia wyraźny szczyt zakupowy przypada około godziny 11 i później około godziny 19 - powiedział "Business Insider Polska" Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Badanie wykazało ponadto, że Polacy najchętniej robią zakupy w piątki, a na drugim miejscu pod względem liczby klientów plasuje się sobota. Wychodzi więc na to, że by uniknąć tłumu, najlepiej robić zakupy w dni robocze w godzinach porannych, lub też późnowieczornych.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić