Szokująca cena za czereśnie w Biedronce. Aż zrobił zdjęcia!

147

Drożyzna w sklepach wciąż nie odpuszcza. Ostatnio na własnej skórze przekonał się o tym dziennikarz "Faktu", który wybrał się na zakupy do Biedronki. Gdy zobaczył cenę za czereśnie, aż przecierał oczy ze zdumienia. Bez zawahania chwycił za swój telefon i pstryknął zdjęcie.

Szokująca cena za czereśnie w Biedronce. Aż zrobił zdjęcia!
Szokująca cena za czereśnie w Biedronce. Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay, @_Alicja_)

Dziennikarz "Faktu" zatrzymał się na chwilę na dziale z owocami w Biedronce. Jego uwagę od razu zwróciły dorodne, wyglądające na smaczne, czereśnie.

Pomyślał, że warto je kupić. Gdy jednak zerknął na ich cenę, szybko zmienił zdanie. Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Biedronka sprzedawała je po... 39,99 zł/kg!

Szokująca cena za czereśnie. Reporter "Faktu" zrobił zdjęcia w Biedronce

Zszokowany dziennikarz "Faktu" na widok kolosalnych cen chwycił za swój telefon i zrobił zdjęcia.

Nasz reporter rozmawiał ze znajomymi z pracy o tej niewyobrażalnie wysokiej cenie. Okazuje się, że na jednym z ulicznych stoisk w Warszawie czereśnie kosztują już sporo mniej - 25 zł/kg - informuje tabloid.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prosty sposób na drylowanie czereśni. Potrzebujesz tylko butelki

Dziennik zwraca uwagę, że ceny za czereśnie w Polsce są zbliżone do tych w... Nowym Jorku. Jako dowód podaje przykład innego swego dziennikarza, który niedawno był w tym mieście USA. Do Polski wrócił 29 maja.

Reporter widział tam czereśnie kosztujące 5 dolarów za pół kilograma. "Fakt" dodaje, że jeśli klient zdecyduje się na cały kilogram tych smacznych owoców musi liczyć się z wydatkiem rzędu blisko 42,10 zł.

"A jak wyglądają ceny importowanych owoców na rynku hurtowym w Broniszach? Obecnie w handlu hurtowym w Broniszach dostępna jest czereśnia serbska i hiszpańska. Owoce sprzedawane są w różnych kalibrach. Ceny wahają się od 12 do 35 zł/kg. Hiszpańska świeża czereśnia o kalibrze 32/34 kosztuje 32 zł/kg. Potem ceny idą w dół 25,28 zł w zależności od kalibru - powiedział portalowi sadyogrody.pl Maciej Kmera, eksport rynku hurtowego w Broniszach" - czytamy na "Fakt.pl".

Warto jeść czereśnie. Są zdrowe

Tabloid przypomina, że czereśnie to owoce zawierające sporo witamin. Wśród nich można wymienić: C, A, E, K, B6 czy kwas foliowy. Nie brakuje w nich także minerałów tj. wapń, żelazo, magnez. W 80 procentach składają się z wody. Są niskokaloryczne (ok. 63 kcal/100 g).

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić