Najgorsze wesele w historii? Zdjęcia obiegły świat

195

Te "wesela" mogą konkurować o miano najgorszych w historii. Nowożeńcy i ich bliscy w Rwandzie zostali zmuszeni do spędzenia nocy poślubnej na stadionach za złamanie zasad sanitarnych.

Najgorsze wesele w historii? Zdjęcia obiegły świat
Młode małżeństwa musiały spędzić "wesele" na stadionie (Facebook)

Spędzenie wieczoru na stadionie w dniu ślubu "to złe wspomnienie, które nigdy nie zniknie z mojego życia" - powiedziała anonimowo BBC jedna z panien młodych, która spędziła swoją noc poślubną na stadionie pod gołym niebem.

Zadawanie bólu i zawstydzanie ludzi to nie jest sposób na to, byśmy zaczęli bać się wirusa albo przestrzegać zasad - dodała panna młoda
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Rwanda. Pary młode przepędzone na stadiony

Policja w Kigali wstrzymała co najmniej trzy wesela w weekend wielkanocny, ponieważ liczba gości przekroczyła limit 20 osób. Rzecznik policji powiedział mediom w Rwandzie, że policja nie pozwoli na łamanie środków bezpieczeństwa - donosi BBC.

Niektórzy internauci twierdzą, że policja "posunęła się za daleko", nielegalnie przetrzymując ludzi w nocy na stadionach. Inni chwalili funkcjonariuszy za podjęcie działań w celu "zapewnienia im bezpieczeństwa".

Jestem głęboko zasmucona tym aktem. Nasz wizjonerski lider Paul Kagamen nauczył nas godności ludzkiej i współczucia dla lepszej Rwandy. Jednak w tym akcie brakuje człowieczeństwa. To wieczny ból dla pary i ich potomstwa - napisała na Twitterze gwiazda muzyki Clarisse Karasira

Sprawna reakcja Rwandy na pandemię COVID-19 została doceniona na całym świecie, ale aktywiści i opozycja wyrażają ubolewanie z powodu głębokich naruszeń praw człowieka w tym procesie. W kraju odnotowano ponad 22 000 przypadków COVID-19 i 311 zgonów.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić