"Najmniejsze niemowlę świata" wypisane do domu. Spędziło w szpitalu 13 miesięcy

30
Podziel się:

Dziecko uważane za najmniejsze na świecie zostało wypisane ze szpitala w Singapurze po 13 miesiącach intensywnego leczenia. W chwili narodzin ważyło zaledwie 212 g i miało niewielkie szanse na przeżycie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

"Najmniejsze niemowlę świata" wypisane do domu. Spędziło w szpitalu 13 miesięcy
Kwek Yu Xuan urodziła się 4 miesiące przed terminem.

Kwek Yu Xuan przyszła na świat w narodowym szpitalu uniwersyteckim w Singapurze aż cztery miesiące przed terminem. Lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie po tym, jak u matki dziewczynki wykryto stan przedrzucawkowy — wysokie ciśnienie krwi, które może być skrajnie niebezpieczne zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka.

Dziecko ważyło zaledwie 212 g

Kwek w chwili narodzin ważyła 212 gramów, czyli tyle, co jałko. Mierzyła 24 cm. Poprzednia rekordzistka to dziewczynka z USA, która przyszła na świat w 2018 roku, ważąc 245 g.

Personel szpitala w Singapurze stwierdził, że Kwek Yu Xuan ma "ograniczone szanse przeżycia". Dziecko przez kolejne miesiące było poddawane różnym rodzajom leczenia wymagającego specjalistycznych maszyn — przekazuje BBC.

Po 13 miesiącach Kwek waży 6,3 kg. Lekarze zdecydowali, że może już opuścić szpital. To jednak nie oznacza, że jest zdrowa — cierpi na chorobę płuc i będzie potrzebowała w domu aparatury wspomagającej oddychanie. Z czasem jednak jej stan będzie się poprawiał.

Rodzice opłacili pobyt dziecka w szpitalu dzięki kampanii crowdfundingowej. Zebrano 367 tys. dolarów singapurskich.

Zobacz także: Wypadki podczas wypoczynku nad morzem. Bałtyk jednym z najniebezpieczniejszych mórz na świecie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić