Kosma Szczepaniak| 

Najnowsze dane dot. koronawirusa w Polsce. Jest raport ministerstwa

8

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Czwartkowy poranny raport mówi o 127 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także dwa kolejne przypadki śmiertelne.

Mamy najnowsze dane dot. koronawirusa w Polsce
Mamy najnowsze dane dot. koronawirusa w Polsce (Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W czwartek rano otrzymaliśmy informację o 127 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 8 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 69. Pozostałe dane dotyczą województw: świętokrzyskiego (18), lubelskiego (16), opolskiego (9), dolnośląskiego (7), małopolskiego (4), wielopolskiego (3), lubuskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Racibórz, 57-M Tychy. Osoby te miały choroby współistniejące. - podało MZ w swoim komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 22 600 przypadków zarażenia koronawirusem. 1 030 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić