Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Najnowszy sondaż. Ogromny wzrostem poparcia dla Hołowni. A co z PiS?

90

PiS, wspólnie z koalicjantami, nadal jest największą siłą polityczną w kraju. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że w siłę rośnie Ruch 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie może liczyć już na 16 proc. głosów w wyborach.

Najnowszy sondaż. Ogromny wzrostem poparcia dla Hołowni. A co z PiS?
Szymon Hołowna zyskuje coraz większe poparcie. (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Najnowszy sondaż CBOS. Gdyby nie było pandemii i wybory odbywały się w listopadzie, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 30 proc. badanych.

Na Koalicję Obywatelską głos oddałoby 16 proc. respondentów. To oznacza spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu z analogicznym badaniem z października.

Szymon Hołownia z coraz większym poparciem

Również 16 proc. oddałoby swój głos na "Polskę 2050" Szymona Hołowni. Jest to ogromny wzrostem poparcia - aż o 6 pkt. proc.

Zobacz także: Sondaż IBRiS dla WP. Bosak tłumaczy spadek poparcia dla Konfederacji

Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja, na którą chce zagłosować 7 proc. respondentów, oraz Lewica, którą poparłoby 6 proc. badanych. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 2 proc. znalazłoby się poza parlamentem.

Badanie CBOS przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL, w dniach od 5 do 15 listopada na próbie liczącej 1052 osoby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić