o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Właśnie na coś takiego czekał. Kaczyński może się tylko uśmiechnąć

83
Podziel się

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, PiS zdobyłoby w nich najwięcej głosów. Tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Po dużych spadkach w ostatnich tygodniach poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego znowu rośnie.

Właśnie na coś takiego czekał. Kaczyński może się tylko uśmiechnąć
(Getty Images)
bErLHnhN

Według najnowszego sondażu IBRiS dla WP Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 33 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 24,1 proc. obywateli. To wzrost poparcia dla PiS aż o 4 punkty procentowe w odniesieniu do sondaży sprzed dwóch tygodni.

Nowy sondaż parlamentarny. W sejmie 5 partii

Popracie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło od początku listopada o zaledwie 0,1 proc. Pokazuje to, że największa frakcja opozycyjna nie zyskała na perturbacjach w obozie rządzącym. Jak się bowiem okazuje, problemy wewnętrzne w Zjednoczonej Prawicy i pandemia koronawirusa nie zaszkodziły PiS.

bErLHnhP

Według sondażu parlamentarnego na podium utrzymuje się ruch Polska 2050, czyli ugrupowanie Szymona Hołowni i Michała Kobosko. Formacja odnotowała poparcie na poziomie 13,1 proc. (spadek o 1,8 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Lewica może liczyć na 8,4 proc. głosów (wzrost o 1,5 proc.), próg wyborczy przekracza również Koalicja Polska PSL-Kukiz'15 z poparciem 5 proc. wyborców (wzrost o 1,7 proc.).

Najnowszy sondaż IBRiS. Konfederacja słabnie po Marszu Niepodległości

Do Sejmu nie dostałaby się za to Konfederacja, która w nowym sondażu IBRiS dla WP notuje spory spadek. Dziś ugrupowanie to mogłoby liczyć zaledwie na 2,3 proc. poparcia. Oznacza to spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z sondażem z początku listopada.

bErLHnhV

Stosunkowo duży jest odsetek osób niezdecydowanych. Prawie 14 proc. badanych nie wie, na kogo oddałaby głos, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę. Oznacza to, że wszystkie partie polityczne mają o co zabiegać.

Swój udział w wyborach deklaruje 49,9 proc. badanych (odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 37,6 proc. respondentów, a "raczej tak" – 12,3 proc.). Według sondażu do urn nie poszłoby 44 proc. obywateli ("zdecydowanie nie" – 26,7 proc., zaś "raczej nie" – 17,3 proc.). Niezdecydowanych jest 6,1 proc. ankietowanych.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) został przeprowadzony w dniach 13-14 listopada. Reprezentatywna próba badawcza wyniosła 1100 osób. Zastosowana metoda to wspomagane komputerowo, standaryzowane wywiady telefoniczne (CATI).

bErLHnhW

Obejrzyj także: PiS mocny mimo konfliktu z Ziobrą. Michał Kamiński o sondażu WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErLHniq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Goldengecko
9 miesięcy temu
Teraz Unia odetnie nas od kasy Pielęgniarki też podziękują Pisow-i za to że je wyrolował na kasę co niektóre nie dały się nabrać na 10.000 i odeszły z pracy wiedziały że to lipa
Boleczek
9 miesięcy temu
To doskonale obreazuje, kim jest PO i jej wyborcy.PO robi wszystko by Polsce (Tobie też)zabrać pieniądze unijne i ciagle ma tak duże poparcie. Co oni chcą osiągnąć powodując, że zostaną nam odebrane pieniądze?
Jak
9 miesięcy temu
Skąd oni biorą te sondaże 🤦‍♀️?Może sondaż dotyczył spalenia Kaczyńskiego na stosie?
bErLHnir
Przesada
9 miesięcy temu
Takie badania to żart, napewno Kaczyńskiemu nie było by do śmiechu. Bo nie dostali by nic
Koniec PiSd
9 miesięcy temu
@2+2=? Twoim tokiem (nie)rozumowania te wszystkie łapki dla @Sceptyk reprezentują całą polske a jeżeli tak to większość sie z tym zgadza hahha. Problem w tym że gdyby cały naród miał mu dać łapke w góre lub w dół to nie byłoby poparcia dla jego wypowiedzi tak jak teraz na poziomie 85% tylko prawdopodobnie na poziomie 99% ;) Tak więc do nauki dzieciaku bo mało jeszcze wiesz o życiu.
Koniec PiSd
9 miesięcy temu
Kolejne 1000 osób mogłoby być skrajnie za jedną lub 2 stroną i te statystyki juz wtedy by się drastycznie zmieniły, nie wspominając o setkach tysięcy czy nawet dziesiątkach milionów. Więc tysiąc osób nie reprezentują całego narodu hahah
FAN pisu 😂
9 miesięcy temu
Zróbmy własny sądaz tutaj kto jest za PiS łapka w góre kto przeciw w dół
gość
9 miesięcy temu
Wygląda na takiego co mu raczej już spada,lub opada
staruszek
9 miesięcy temu
Mam 73 lata ,chciał bym dożyć jeszcze wolnej Polski jaką miałem do 2015 roku. Po to walczyła prawdziwa Solidarność ,a nie obecne wypłuczyny.
czarny
9 miesięcy temu
Widać po komentarzach jak rośnie poparcie dla PiS
rolnik
9 miesięcy temu
Sami emeryci i kibole to nie Polska
Dany
9 miesięcy temu
Na Koalicje, PiS i SLD głosować nie będę, co innego obiecują a po wyborach trzeba pluc w lusterko. Kukiz też zgłupiał nawiązując sojusz z PSL, które dla polskiej wsi nie robiło nic. Została już tylko Konfederacja Bosak jest bardzo inteligentny, Korwin trochę wariat ale zobaczymy.
anna
9 miesięcy temu
no i niech się cieszy jego koniec i tak przyjdzie, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni
bErLHnij
kat
9 miesięcy temu
Może być i w 7 niebie byle w miarę szybko bo kraj tego dłużej może nie wytrzymać!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić