o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Właśnie na coś takiego czekał. Kaczyński może się tylko uśmiechnąć

83
Podziel się

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, PiS zdobyłoby w nich najwięcej głosów. Tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Po dużych spadkach w ostatnich tygodniach poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego znowu rośnie.

Właśnie na coś takiego czekał. Kaczyński może się tylko uśmiechnąć
(Getty Images)
bESltgdN

Według najnowszego sondażu IBRiS dla WP Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 33 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 24,1 proc. obywateli. To wzrost poparcia dla PiS aż o 4 punkty procentowe w odniesieniu do sondaży sprzed dwóch tygodni.

Nowy sondaż parlamentarny. W sejmie 5 partii

Popracie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło od początku listopada o zaledwie 0,1 proc. Pokazuje to, że największa frakcja opozycyjna nie zyskała na perturbacjach w obozie rządzącym. Jak się bowiem okazuje, problemy wewnętrzne w Zjednoczonej Prawicy i pandemia koronawirusa nie zaszkodziły PiS.

bESltgdP

Według sondażu parlamentarnego na podium utrzymuje się ruch Polska 2050, czyli ugrupowanie Szymona Hołowni i Michała Kobosko. Formacja odnotowała poparcie na poziomie 13,1 proc. (spadek o 1,8 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Lewica może liczyć na 8,4 proc. głosów (wzrost o 1,5 proc.), próg wyborczy przekracza również Koalicja Polska PSL-Kukiz'15 z poparciem 5 proc. wyborców (wzrost o 1,7 proc.).

Najnowszy sondaż IBRiS. Konfederacja słabnie po Marszu Niepodległości

Do Sejmu nie dostałaby się za to Konfederacja, która w nowym sondażu IBRiS dla WP notuje spory spadek. Dziś ugrupowanie to mogłoby liczyć zaledwie na 2,3 proc. poparcia. Oznacza to spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z sondażem z początku listopada.

bESltgdV

Stosunkowo duży jest odsetek osób niezdecydowanych. Prawie 14 proc. badanych nie wie, na kogo oddałaby głos, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę. Oznacza to, że wszystkie partie polityczne mają o co zabiegać.

Swój udział w wyborach deklaruje 49,9 proc. badanych (odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 37,6 proc. respondentów, a "raczej tak" – 12,3 proc.). Według sondażu do urn nie poszłoby 44 proc. obywateli ("zdecydowanie nie" – 26,7 proc., zaś "raczej nie" – 17,3 proc.). Niezdecydowanych jest 6,1 proc. ankietowanych.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) został przeprowadzony w dniach 13-14 listopada. Reprezentatywna próba badawcza wyniosła 1100 osób. Zastosowana metoda to wspomagane komputerowo, standaryzowane wywiady telefoniczne (CATI).

bESltgdW

Obejrzyj także: PiS mocny mimo konfliktu z Ziobrą. Michał Kamiński o sondażu WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESltgeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Goldengecko
rok temu
Teraz Unia odetnie nas od kasy Pielęgniarki też podziękują Pisow-i za to że je wyrolował na kasę co niektóre nie dały się nabrać na 10.000 i odeszły z pracy wiedziały że to lipa
Boleczek
rok temu
To doskonale obreazuje, kim jest PO i jej wyborcy.PO robi wszystko by Polsce (Tobie też)zabrać pieniądze unijne i ciagle ma tak duże poparcie. Co oni chcą osiągnąć powodując, że zostaną nam odebrane pieniądze?
Jak
rok temu
Skąd oni biorą te sondaże 🤦‍♀️?Może sondaż dotyczył spalenia Kaczyńskiego na stosie?
bESltger
Przesada
rok temu
Takie badania to żart, napewno Kaczyńskiemu nie było by do śmiechu. Bo nie dostali by nic
Koniec PiSd
rok temu
@2+2=? Twoim tokiem (nie)rozumowania te wszystkie łapki dla @Sceptyk reprezentują całą polske a jeżeli tak to większość sie z tym zgadza hahha. Problem w tym że gdyby cały naród miał mu dać łapke w góre lub w dół to nie byłoby poparcia dla jego wypowiedzi tak jak teraz na poziomie 85% tylko prawdopodobnie na poziomie 99% ;) Tak więc do nauki dzieciaku bo mało jeszcze wiesz o życiu.
Koniec PiSd
rok temu
Kolejne 1000 osób mogłoby być skrajnie za jedną lub 2 stroną i te statystyki juz wtedy by się drastycznie zmieniły, nie wspominając o setkach tysięcy czy nawet dziesiątkach milionów. Więc tysiąc osób nie reprezentują całego narodu hahah
FAN pisu 😂
rok temu
Zróbmy własny sądaz tutaj kto jest za PiS łapka w góre kto przeciw w dół
gość
rok temu
Wygląda na takiego co mu raczej już spada,lub opada
staruszek
rok temu
Mam 73 lata ,chciał bym dożyć jeszcze wolnej Polski jaką miałem do 2015 roku. Po to walczyła prawdziwa Solidarność ,a nie obecne wypłuczyny.
czarny
rok temu
Widać po komentarzach jak rośnie poparcie dla PiS
rolnik
rok temu
Sami emeryci i kibole to nie Polska
Dany
rok temu
Na Koalicje, PiS i SLD głosować nie będę, co innego obiecują a po wyborach trzeba pluc w lusterko. Kukiz też zgłupiał nawiązując sojusz z PSL, które dla polskiej wsi nie robiło nic. Została już tylko Konfederacja Bosak jest bardzo inteligentny, Korwin trochę wariat ale zobaczymy.
anna
rok temu
no i niech się cieszy jego koniec i tak przyjdzie, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni
bESltgej
kat
rok temu
Może być i w 7 niebie byle w miarę szybko bo kraj tego dłużej może nie wytrzymać!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić