o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Wielka afera! Giertych opublikował nagranie

75
Podziel się

Roman Giertych opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym stara się podać powody swojego aresztowania. Dołączył też do niego nagranie rozmowy. Jak twierdzi, udział w niej biorą Leszek Czarnecki i Adam Hofman.

Wielka afera! Giertych opublikował nagranie
Roman Giertych publikuje w sieci nagranie (ONS, Pawel Kibitlewski)
bDATQfIR

Roman Giertych opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych

Opowiedziałem szczegółowo sprawę propozycji korupcyjnej dotyczącej TVN 24 złożonej Leszkowi Czarneckiemu. Dzisiaj główny "bohater" pan Adam Hofman publicznie zaprzeczył doniesieniom "Gazety Wyborczej", że to on stał za złożonymi dr Leszkowi Czarneckiemu ofertami. Będziecie mogli Państwo sami zweryfikować prawdziwość tego zaprzeczenia - pisze Roman Giertych na wstępie swojego oświadczenia.
bDATQfIT

Roman Giertych przypomina chronologię wydarzeń. Według przekazanych przez niego informacji w czerwcu Adam Hofman miał zaproponować Leszkowi Czarneckiemu udział w operacji przejęcia kontroli nad TVN24 przez spółki Skarbu Państwa. Czarniecki miał wtedy odmówić. Wkrótce po tym zdarzeniu prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o areszt dla Czarnieckiego.

Roman Giertych mówi o spotkaniu Czarnieckiego z Hofmanem, do którego miało dojść 15 września.

Na spotkaniu Adam Hofman i jego współpracownik (nazwisko dla Komisji Śledczej) proponuje formalne lub nieformalne zatrudnienie Michała Krupińskiego. Jednocześnie Adam Hofman oświadcza, że w/w w przypadku zatrudnienia pójdzie do Zbigniewa Ziobro, porozmawia, przekona i rozwiąże problemy Czarneckiego dzięki temu, że w PiS jest autorytetem od spraw bankowych, czyli w zakresie tych spraw w których zarzuty ma Czarnecki. Czarnecki ma wątpliwości, czy za jego problemami nie stoi jednak premier, a nie Prokurator Generalny. Jego rozmówcy zapewniają go, że stoi za nimi Ziobro i sugerują, że uzgodnili ofertę zatrudnienia z Michałem Krupińskim. Do zatrudnienia Michała Krupińskiego nie dochodzi. Tydzień po spotkaniu Zbigniew Ziobro publicznie oświadcza, że chce aresztować L. Czarneckiego i wystawić za nim list gończy - oświadcza Roman Giertych.
bDATQfIZ

Giertych podczas rozprawy Czarneckiego miał ujawnić nagrania z tej rozmowy. 15 października został jednak aresztowany przez CBA. Jak mówi, szukano u niego wyłącznie taśm.

Fragment wspomnianego nagrania Roman Giertych umieścił w sieci.

Ten fragment rozmowy za zgodą mego Mocodawcy udostępniam, aby nikt nie zarzucał, że mijam się z prawdą. Dalsze dowody możemy przekazać Komisji Śledczej - pisze Giertych.
bDATQfJa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDATQfJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Kazio
2 miesiące temu
Polski wymiar sprawiedliwości służy bogaczom i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.
Rolnik
2 miesiące temu
Szef "Amber Gold" co ustalił prasa przebywa w zamkniętym ośrodku wypoczynkowym na Pomorzu, Roman za przekręt z 92 mln zł. w domu przy komputerze a bezdomny za batonika w pierdlu? OT I POLSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ!
Jasio
2 miesiące temu
Ta polska sprawiedliwość woła o pomstę do nieba.
bDATQfJv
Wilkowiecko
2 miesiące temu
Brał udział w wyprowadzeniu 92 mln zł.,symulował chorobę, nie wpłacił kaucji w wys. 5 mln i spokojnie publikuje wpisy na mediach społecznościowych? Skąd? Z aresztu? A bezdomny za kradzież lizaka siedzi w więzieniu? TAKA WŁAŚNIE JEST POLSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!!!!!
Wilkowiecko
2 miesiące temu
Oda do Ministra Sprawiedliwości! "Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość – sprawiedliwość…"
Najnowsze komentarze (75)
Janek dlugi
2 miesiące temu
Atak jest najlepszą obroną i łganie bo to jest taktyka złodziei Wszystkie łgarstwa trzeba udowodnić a miliony na koncie zostają Cała ta elita od afer to dorobiła się kosztem narodu a teraz chce dyktować swoje prawa i pouczać innych
Airway
2 miesiące temu
Giertych i Krauze to typowo Słowiańskie nazwiska 😁
już
2 miesiące temu
A co z wyciętym fragmentem taśm przez pana Czarneckiego???
mandaryn
2 miesiące temu
Czyli koń odpowie teraz za to że był w posiadaniu nielegalnych taśm i bez zgody je upublicznił.
long
2 miesiące temu
to jest polska praworzadnosc!!!!
RobRoy
2 miesiące temu
Trzęsienie ale nie ziemi ale gatkami Pana mecenasa. Dogadywanie się umoczonego faceta ze swoim consiliere, ale sensacja.
xxx
2 miesiące temu
Małe dziecko wiedziałoby , że czarnecki będzie nagrywał.Stąd mało wiarygodne.
churchil
2 miesiące temu
dzieci, tego typu negocjacje były zawsze!
bDATQfJn
elear
2 miesiące temu
bzdury ...
fghmnfgh
2 miesiące temu
znaczy się idzie na układ, widocznie dostanie mniejszy wyrok. ja na jego miejscu też bym się targował.
patataj
2 miesiące temu
A narzeka się na służbę zdrowia. Wczoraj umierający, a dzisiaj wierzga.
1234
2 miesiące temu
A ja myślałem że taśmy to już relikt przeszłości, a tu proszę CBA szuka ich u Giertycha.
pzt
2 miesiące temu
Chciałem się zapytać o sprawę Marka Ch. Czy coś ustalono>?
JARO
2 miesiące temu
Gdzie te trzesienie ziemi hahahaha
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić