Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Najnowszy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

49

Jaki byłby wynik wyborów parlamentarnych, jeśli te odbyłyby się teraz? Kto miałby większość w Sejmie i Senacie? Przedstawiamy wyniki najnowszego sondażu wyborczego.

Najnowszy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie
Kto wygrałby wybory parlamentarne? (Fot. Kancelaria Sejmu, Rafał Zambrzycki)

Kto wygrałby wybory? Jest nowy sondaż

Co prawda wybory parlamentarne w Polsce dopiero za 3 lata, jednak już teraz co jakiś czas przeprowadzane są sondaże, które wskazują, kto miałby największe poparcie i kogo wybraliby Polacy, gdyby wybory odbyły się teraz.

Jakie byłyby wyniki wyborów?

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu frekwencja w wyborach byłaby całkiem niezła. 62,1 proc. respondentów zadeklarowało, że zagłosowałoby w wyborach parlamentarnych. 48,9 proc. powiedziało, że zdecydowanie wzięłoby w nich udział, a 13,2 proc. wskazało na odpowiedź "raczej tak".

Gdyby wybory były teraz, a nie za 3 lata, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia zanotowała jednak spadek względem wyniku w wyborach w 2019 roku (43,59 proc.). Według sondażu IBRIS dla Onetu PiS otrzymałoby 39,7 proc. głosów. Druga byłaby Koalicja Obywatelska - 28,1 proc., a na trzecim miejscu - Lewica - 9,9 proc. Konfederacja zdobyłaby 8 proc., a PSL - 5,8 proc.

Czy podobne wyniki będą za 3 lata? Przekonamy się w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić